Rtx 2080 super

Który z rtx’ów 2080 super jest najbardziej opłacalny (wydajność, cena)
Proszę o większą dyskusje.

Proszę o temat jak będziesz kupować sprzęt nie pół roku do przodu, może będzie coś bardziej opłacalnego wtedy.

  • MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 (morele)
  • Gigabyte GeForce AORUS RTX 2080 Super 8GB GDDR6 (morele)
  • EVGA GeForce RTX 2080 SUPER XC Ultra Gaming 8GB GDDR6 (morele)

Wydajność - Gigabyte Aorus
Cisza - MSI

Wiele dobrych słów słyszałem o tej efce (EVGA)

----- Dodano: --------------------------------------
W praktyce - co nie wybierzesz to będzie dobrze. Konstrukcje niereferencyjne są bardzo zbliżone do siebie. Znaczenie ma układ chłodzenia. Z kolei niereferenty często już z fabryki wyjezdzają podkręcone więc wystarczy porównać takty w poszczególnych kartach. Jeśli ogólnie chodzi o marki to brałbym pod uwagę MSI, Gigabyte. W dalszej kolejności Zotac. W jeszcze dalszej ASUS (ogólnie wiadomo, że są to konstrukcje nienajwydajniejsze i nienajcichsze, przy czym bywają najdroższe - ale nie zawsze) i pozostali producenci. Nie zmienia to faktu, że czasami nawet PALIT wypuści cos co zmiecie nawet MSI czy GIGABYTE.

Ogólnie jak budżet nie boli to zawsze bierz EVGA.

Miesiąc temu składałem ekstremalnie wydajną jednostkę i kupiłem GPU od Palita - RTX 2080 Super Game Rock Prermium. Nic nie słychać przy obciążeniu. Do tego zegary są takie same jak nie lepsze od droższych konstrukcji od MSI, czy ZOTACA. W trybie boost praktycznie każde GPU jest takie same. Do tego fakt, że nie ma czegoś takiego jak lepsza karta od np MSI. Wszystkie bazują na tym samym i różnicą jest tylko i wyłącznie chłodzenie - ciche / głośne i oczywiście za to płacisz większy hajs. Wydajność jednostki zależna jest od wszystkich podzespołów. Parowanie high enda jakim jest RTX 2080 Super ze średnim CPU bądź Ramem da inne efekty.