RTX 3080 Aorus Piszczące cewki

Witam jest to normalne zjawisko powyżej 150fps piszczące cewki ? Jest sens reklamować kartę jak wiadomo jak jest z dostępnością kart ? czy wgranie najnowszego biosu w karcie graficznej coś pomoże.Proszę o odp dziękuję.

tak to jest normalne zjawisko. możesz reklamować, jeśli uważasz, że twój egzemplarz karty jest głośny. poczytaj komentarze na stronach sklepów, sprawdź czy inni użytkownicy też na to narzekają. jeśli producent uzna, że twoja karta piszczy ponad normę, to wymienią ci od ręki. jeśli stwierdzą, że nie piszczy bardziej niż inne, to ci ją zwrócą. polecam słuchawki albo przytnij fpsy.

Sprawdź w ustawieniach czy włączona jest synchronizacja pionowa, jeżeli nie to ją włącz i wtedy sprawdź. Słabo trochę jak cewki w karcie piszczą już powyższej 150 fps, z drugiej strony dobrze że nie w okolicach 60 fpsów - bo to byłaby tragedia, a i takie przypadki niestety występowały.

Ilu Hz masz monitor i jaką częstotliwość odświeżania ekranu masz obecnie ustawioną?

Poco się kupuję rtx 3080? żeby mieć jak najwięcej fps a nie ograniczać fps lub siedzieć w słuchawkach , trochę nie logiczna odpowiedz.Jak bym chciał 60 fps tylko to bym kupił gtx 1650 ti …

obecnie 144hz