RTX 3080 Paper Edition - uwaga na oszustów

Czytajcie dokładnie co kupujecie:

Zgłaszałem ją wczoraj.
Poza tym i tak gościowi by konto przymknęli.

@lordjahu @anon67650823

https://www.gram.pl/news/2020/09/20/nvidia-ma-problem-rtx-3080-karta-graficzna-oszusci-boty-zamieszanie-zamowienia-sklepy-afera.shtml

1 polubienie

Oszuści z poczuciem humoru.

To jest haha śmieszne hehe aksde -_-

A wystarczyło poczekać jak człowiek na większą dostępność kart tak za miesiąc dwa, ale nie. Trzeba już, zaraz, za moment mieć i przepłacać. Serio. Wiem, że są ludzie, którzy za te karty dają nawet 5000 zł. ci sami ludzie potem narzekają, że z roku na rok komponenty coraz droższe. No jak producent widzi, że ludzie rzucają sie na przewartościowany sprzęt to czemu by ceny nie trzymać wysokiej?

Grubo się zastanawiam nad zakupem 5700XT, bo patrząc na ten cyrk dostępność 3070 czy odpowiednika AMD może być kiepska co da wysokie ceny przez dobre kilka miesięcy. 5700XT ostatnio widziałem za 1600 zł.

Za tyle możesz kupić zwykle RTX2070 o podobnej wydajności, ale lepszej kulturze pracy (175 vs 225 tdp), a do tego masz moduł RT… kupowanie w takiej sytuacji amd to moim zdaniem nieporozumienie.

Zwłaszcza w przeddzień premiery BigNavi.

Co? 5700XT ma wydajność 2070 Super.

A gier z RT jest dalej jak na lekarstwo…

Premiera będzie podobna do RTX 3000. Szersza dostępność za miesiąc, dwa.

Grafy nie kupujesz na pół roku :slight_smile:

No nie, ale co to ma do rzeczy? Dostępność RTX 3080 to jakiś żart i temat uspokoi się dopiero w listopadzie, w najgorszym razie w przyszłym roku, a ceny poprzednich generacji lecą na łeb.

Na karciochę mam zaplanowane ok 2k. Na razie nie zapowiada się nic nowego w tej kwocie w rozsądnej ilości. Jeszcze mi się nie pali i do listopada czy tam grudnia sobie poczekam, ale jak ma być powtórka z premiery 3080 to kiepsko to widzę.

W podlinkowanym przez ciebie teście, super w każdej grze wychodziła lepiej od amd, a zwykłej 2070 tam nie widzę.
Pierwszy z brzegu filmik na yt natomiast pokazuje, że 2070 zwykła i 5700xt idą praktycznie łeb w łeb (w niektórych grach wypada lepiej amd w innych nvidia, z lekką przewagą dla amd).

edit.
Dojrzałem zwykłą nvidię :wink:
Bardzo rozbieżne te wyniki od znalezionego testu na yt :thinking: Pewnie różnica w producentach?

Dlatego RTX 2070 się nie opłaca w tym momencie. Kosztuje tyle co 5700XT, a jest słabsza o 10-20%

Raczej różnica w procedurze testowej. Trochę nie lubię testów na YT, bo niektórzy to po prostu kiepsko robią - trochę amatorka. Typowe redakcje zajmujące się testami podzespołów maja większość ogarnięte i używają np FCAT do pomiaru wydajności co nie zaburza wyników.

Przy takim budżecie wyglądałbym za 3070. Nawet jeśli miałaby być na początku przyszłego roku.

Wydajność 3070 to mój target, ale wolałbym coś z większą ilością VRAM - planuję kupić kartę na 5+ lat.

Ale wiesz, nawet jeśli procedura jest słaba i zaniża wyniki, to dla obu kart tak samo :wink:

To musisz czekać na wersję super/ti :smiley:

No nie do końca. W zależności jak działają sensory i czy trzeba je dodawać z zewnętrznych programów to mogą być większe lub mniejsze naciski na procesor. Sam się o tym przekonałem. Wbudowany sensor temperatury w MSI AFterburner potrafi na moim laptopie używać procesora od 1-3%, a sensor zaimportowany z HWinfo max do 1%. Przy czym ten pierwszy jest niedokładny.

Tak, lub jak AMD się pokusi o jakieś karciochy z większą ilością niż 8GB dla odpowiednika 3070. Myślę, że 10 GB by mi wystarczyło.

Tym bardziej szkoda brać 5700.