RTX - Ale który byłby najlepszy?

Dzień dobry.
Otóż przymierzam się do upgradu GPU i przybyłem do was po radę. Zastanawiam się nad kupnem RTX 2070 (lub super), raczej nówki sztuki próżno już szukać, więc zostają mi tylko używki i nadzieja, że nie trafię na jakiegoś szrota z koparki…

Nie wiem jaka cena byłaby adekwatna dla takiej używki, a nie chciałbym też przepłacić. Poza tym chętnie posłucham bardziej doświadczonych w temacie rtxów osób. Nie do końca orientuję się też które z tych kart są lepsze od pozostałych. Przy wersji GTX łatwiej było się w tym odnaleźć, a teraz robią troche 3000 troche 2000 i mam mętlik.
Czekam na odpowiedzi. :>

Budżet: 3000zł ~ 3200zł

Mój setup:
Graphics: Asus GTX 1070 DUAL OC 8GB GDDR5
Processor: Intel Core i9-9900K
Motherboard: B360M Aorus Gaming 3
RAM: Crucial Ballistix Sport 4 x 4GB
Memory: HDD Toshiba P300 1TB+ SSD ADATA Ultimate SU800 256GB
Power supply: SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W
Case: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Link

np. link

Serio chcesz kupić kartę za 3 koła bez gwarancji, albo na jej końcówce, używaną, nie wiadomo nawet, czy jak gwarancja będzie, to nie lipna jakaś? Albo karta rozbierana, kombinowana itd.

Nowa kilka lat temu kosztowała 2400zł z 3 letnią gwarancją.
Płacenie 3000zł za przeterminowany szajs wydaje się co najmniej trochę nieodpowiedzialne.

Jak karta padnie to co zrobisz?

Ja bym kupował nową 3060 lub jeśli mimo wszystko da się naciągnąć budżet do 3400 to 3060Ti

To samo sugeruję, Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE LHR 12GB GDDR6 - Karty graficzne NVIDIA - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Nie ma co bawić się w kupowanie starych modeli które nijak nie są lepsze od nowych zwłaszcza jak nie są znacznie tańsze.

3060 nie trzeba kupować odrazu najdroższego aorusa, coś takiego w zupełności da radę https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-rtx-3060-12gb-tuf-gaming-v2-oc-gddr6-11939426689?f=0&tduid=315de23daa03aa442da28b77a06dda08

Czasami już pojawiają się TUF’y 3060ti za 2900 w naszych sklepach, ceny spadają, jak nie masz ciśnienia poczekaj aż 3060ti spadnie do 2500zl.

Nie, ale sklep lepiej wybrać dobry.
Jak myślisz, skąd oni mają te karty i ceny skoro tak duża sieć sklepów jak X-cum nie może sobie na nie pozwolić?

Panie, za tyle pieniędzy to już lepiej kupować nową kartę, a nie używaną, przeterminowaną bez gwarancji

Wybaczcie, że nic nie odpisywałem, ale chciałem kilku różnych odpowiedzi.
Po doinformowaniu się u paru osób, raczej będę wyczekiwać RTX 3070Ti, w każdym razie aż jego cena spadnie do tych 3k - 3,5k.

Pytanko: Czy rtxy są głośne?? Nie chciałbym mieć pod biurkiem rzężenia gdy tylko odpale grę na ultra.
Pytanko 2: Czy mój zasilacz da sobie radę z tą kartą? Czy lepiej wymienić na lepszy (tzn. jaki na przykład)?