[Ruby][Rmagick] Problem z instalacją gemu RMagick

Witam. Potrzebuje zainstalować gemu RMagick (wiem że są lepsze, ale mam właśnie tutki do niego…) do Ruby’ego.

Mam WinXP.

Zainstalowałem ImageMagick

Zainstalowałem Ruby 1.9.3

Zainstalowałem RubyGems

Zainstalowałem DevKit

Próbuje zainstalować ImageMagick i mam taki oto error :

ashampoosnap2012091121h.png

Pomóżcie. Zależy mi na tym gemie.

Btw daruj sobie Windowsa, jeżeli chcesz programować w Ruby. Dużo jest gemów niekompatybilnych z Windą itd., same są problemy.

Wyślałem o instalacji Linuxa, ale póki co zostaje przy windowsie.

Nigdy nie używałem Ruby, ale sądzę, że problemem jest biblioteka ImageMagick, którą Ruby próbuje skompilować, ale nie może tego zrobić z powodu braku kompilatora, plików nagłówkowych lub samej biblioteki (nie wiem). Być może pomogłoby zainstalowanie MinGW i ustawienie ścieżek systemowych tak, aby Windows “widział” gcc.

Czytałeś http://rmagick.rubyforge.org/install-faq.html#win?

Plik ze strony projektu dla systemu Windows (dokładnie ten) waży 23.7 MB i zawiera wszystko co potrzeba. Zwróć uwagę, że ostatnia wersja win32 to 2.12.0, natomiast Ty próbujesz pobrać za pomocą gem wersję 2.13.1.

Wg opisu w README należy pobrać plik zip, rozpakować w dowolnym folderze, a następnie uruchomić instalator ImageMagick-6.5.6-8-Q8-windows-dll.exe podwójnym kliknięciem. Dalej uruchom Wiersz poleceń, przejdź do rozpakowanego przed chwilą folderu przy pomocy polecenia cd ścieżka\do\folderu i wykonaj:

gem install rmagick --local

Jeśli nie będzie działać przeczytaj dokładnie README i to co piszą na stronie projektu lub w innych źródłach.

Instalacja powiodła się. Ale nadal mam problem.

Pisze : Incompatible Ruby version. 1.8 is required.

Mówiłem że mam wersję 1.9

Jest jakaś możliwość dostosowania tego do wersji 1.9?

Zgodnie z opisem na stronie “2.12.0 binary gem for Ruby 1.8.6”. FAQ opisuje również taką sytuację.

Miałem nadzieję, że to nie będzie problemem, ale jednak. Niestety tak wygląda programowanie pod Windows poza tym co oferuje Visual Studio. W Pythonie są podobne problemy. Możesz spróbować skompilować bibliotekę samemu. Być może trzeba będzie skompilować również ImageMagick (używając tego samego kompilatora, którym został skompilowany używany przez Ciebie build Ruby, czyli prawdopodobnie VS 2008 lub 2010). Może to zająć trochę czasu.

Pewnym rozwiązaniem może być też zainstalowanie VirtualBox i Ubuntu, jeśli nie masz wolnego komputera z Linuksem pod ręką. Instalacja powinna zająć mniej niż godzinę, co powinno się szybko opłacić przy eksperymentowaniu z bibliotekami tego typu.

Ps Google zna tego typu problemy. Widzę, że udało się je rozwiązać:

Error installing rmagick: ERROR: Failed to build gem native extension

RMagick on Ruby 1.9.1 (i386-mingw32) Work !!

Naprawione. Dzięki.