''Ruchome menu" i wstęp przed wyświetleniem strony


(system) #1

Kiedyś widziałem stronę na której było ''ruchome menu''. Było to kilka przycisków...Jeżeli się na któryś z nich najechało myszką to obok ''przylatywał'' tekst (np. strona główna).

Zgaduje, że żeby to zrobić trzeba się pobawić w javy i te inne jakieś tam bajery.... Szukam jakiejś strony gdzie byłby kurs tworzenia takich rzeczy :slight_smile:

Druga rzecz to 'wstęp' przed wyświetleniem strony.

Chciałbym żeby przed wyświetleniem dokumentu index.htm pokazał się taki jakiś krótki 'pokaz slajdów'...on by się kończył i wyświetlałaby się strona www. No i oczywiście przycisk ''pomiń intro'' też się przyda :slight_smile:

Pytanie takie same. Jak to zrobić :-]


(Skr3czu) #2

Co do menu to zobacz to:

http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/menu_rozwijane.html

i to:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=men ... Google&lr=


(Mateuszlak) #3

Wstęp najlepiej zrobić we Flashu, estetycznie i szybko.


(Elektrrrus) #4

Dobry żart. Ani nie szybko, ani nie wygodnie, ani nie dostępnie dla wszytskich. Jedyne co to może zdenerwować.

Achmes - jedyne co, to takim menu zdnerwujesz odwiedzających. Latające menu jest fajne przez pierwsze 5 sekund - później już nie.

Stronę startową możesz zrobić tak - dajesz w index.php wstawkę np. z flashowym filmikiem i meta z redirect do właściwej strony główne po czasie równym czasowi odtwarzania tego filkiku/pokazu skajdów. IMHO intro jst bez sensu jeśli nie jest np. strona od lat 18 lub wymagająca w jakiegokolwiek działania żeby zobaczyć stronę główną.