Ruchomy napis

Od ponad 30min poszukuje tutka jak zrobić przewijający się napis. W Photoshopie CS2 9.0 (lub starszym), ale animacje potem sie chyba robi w Image Ready

Za pomoc z góry dzęki. Powtarzam, że szukałem na tym forum i gaglowałem

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ighlight=0

Patrz kroki 4-9.

Już coś mi wychodzi :slight_smile: Tylko mam pytania:

Dlaczego przy przesuwaniu napisu zjeżdża mi on na krawędzie grafiki, jakby był namagnesowany, da się zrobić żeby przesuwając przesuwał sie po torze?

Co ile liter przesuwać napis aby płynnie się przesuwał?

Przesuń go za kadr, funkcja tween wszystko załatwi sama. Ale jeśli ma być dość płynnie - w Tween wpisz ~15 klatek

Wszystko gra i buczy :wink: Kapłem się, żeby napis szedł po torze trza przytrzymać shifta>

Tylko jak zwolnić animacje?

Wybieraj:

Płynnie+wolno=dużo waży grafika

Skacze+wolno=mało waży grafika

coś za coś :slight_smile:

Albo zwiększ ilość klatek w oknie Tween, albo zwiększ czas wyświetlania każdej klatki :slight_smile:

Jak zrobić efekt ciągłości napisu?

Edit/ I jak wyexportować animacje do GIFA

Po prostu musisz zrobić ciągły ‘wężyk’ z napisów, a ostatnia klatka animacji ma wyglądać identycznie jak pierwsza. :slight_smile:

ak wyexportować animacje do GIFA

File -> Save optymized as…

W końcu się udało :slight_smile:

Wynik mojej pracy i waszej pomocy:

iruc5.gif

Nie podoba mi się jedynie, że nie mam w nim ramki. Jak najłatwiej zrobić ramkę standardowo (ile?) dla userbarów?

W photoshopie dodajesz Layer Style > > Stroke(chyba, jak coś to mnie poprawcie). Standardowo to 1px.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Kroki 5-6 pokazują, jak zrobić ramkę.

Szybcy jesteście! Dzięki za pomoc :slight_smile:

ogólnie zajmuje dosyć sporo ale jako graficzka może być :slight_smile:

aaaaaaaaab6.gif

Zrobiłem sobie fajną tapetke do telefonu, tyle że ona za dużo waży móh fon obsługuje tapety do 300kb. Jak szybko zmniejszyć do 300kb?

Tapeta (jakby ktoś mógł by mi zmniejszyć na IS wrzucić było by super!

tapetkayv2.gif

Zeby nie robić drugiego tematu to jak zrobić animacje taka jak na avatarze na tej stonie tam jest taka osoba o nicku Aylis i ona ma właśnie efekt animacji jaki chciałbym uzyskać.