Ruchomy obraz po podłączeniu anteny tv do kompa

witam mam problem z obrazem gdy podłączam antenę tv pod kompa otóż tak jakby delikatnie skakał podobnie dzieje się gdy podłącze tv lub wieże do komputera (jeśli mają wpiętą antenę) to w przypadku wieży słychać w głośnikach szum, a w przypadku tv obraz skacze tak jak na załączonym filmiku mam nadzieję że macie możliwość zauważenia jak zielone tło mruga. Po odłączeniu anteny od kompa czy z którego kolwiek urządzenia problemy znikają czytałem już o tym żeby podpiąć sprzęt do kaloryfera albo wkopać pręt w ziemię niestety mieszkam w blokach instalacja elektryczna jest jaka jest a na mieszkając na 1 piętrze nie ma możliwości wkopania pręta do ziemi :slight_smile: a jeśli chodzi o gniazdo z bolcem to posiadam takowe ale kiedyś jak budowano bloki nie zwracano na to uwagi i zakładano 2 kable. Posiadam Kablówkę karta tv to winfast WinFast TV2000 XP Expert

http://up.wklej.org/download.php?id=224 … f5eefc9832

lukaszm , gdzie ten załączony filmik? :stuck_out_tongue: Chyba ci się nie wstawił.

Pozdrawiam

Jeśli problem występuje i przy radiu i przy telewizji może złe kable (nie znam sie dokładnie ale mogą mieć nie taką oporność czy ekranowanie) albo też wtyczka od kabla może być nietak zamontowana .

Złe zamontowanie wtyczki odpada, bo jakby była źle zamontowana to w ogóle by nie było dźwięku/obrazu. Wejdź w aplet panel sterowania - ekran - właściwości i tam przestaw tam na odpowiednią opcje dt. telewizora. Co do wieży (bo z nią masz problem, jeśli dobrze zrozumiałem) to musisz przejść w aplet Dźwięki-Audio i przestawić na domyślne urządzenie wieżę.

co to mi da że coś poprzestawiam skoro antena kablówki jest temu winna. Myślałem żeby kupić izolator galwaniczny antena jest uziemiona na pewno a komputer niestety nie ma bo nie ma jak go uziemić na dodatek blok to tzw stare budownictwo więc bolec w gniazdku podłączony jest do masy więc nie jest to żadne uziemienie.

to gniazdo z bolcem, żeby było uziemienie ma być tylko zmostkowane z “zerem”

-ale w twoim przpadku wydaje mi się, że nie powinieneś mieć podłączonego kompa i monitora do uziemionego

gniazdka

-ja miałem podobny problem z podłączeniem tv -bez uziemienia było ok

/na szybko jeżeli masz jakąś złodziejkę bez wejścia na bolec-przez nią podłącz kompa i monitor/

–antena jest pewnie z kablówki…

Najprawdopodobniej w pobliżu twojego komputera jest jakieś użądzenie które emituje pole magnetyczne. Jakiś silny nadajnik, silnik el. itp. U mnie kiedy zbliże się do mojego monitora z telefonem komórkowym w kieszeni to o tym że przyjdzie SMS wiem niecałą sekunde przed. Ekran skacze, a w głośnikach (wmontowanych w monitor) slychać sygnał jak telefon wysyła odpowiedź o otrzymaniu wiadomości w całości.

Weze , mam monitor LCD a w nich taki efekt nie występuje bynajmniej nie spotkałem się z takim czymś, zreszta w pobliżu komputera jest tylko sam komputer:). maru1 , problem w tym że w domu mam wszystki gniazdka z bolcem;/

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 6:12 został dopisany post przez lukaszm

maru1 , podłaczyłęm listwę od kompa do starego przedłużacza bez bolców no i nie mruga już ekran :slight_smile: tylko czy teraz komputer nie jest bardziej narażony na przepięcia?

jeżeli masz listwę przeciwprzepięciową to nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć ją do gniazda bez uziemienia

-ogólnie rzecz ujmując to dodatkowe uziemienie ma zapobiegać przebiciom fazy ,-u siebie nie zauważam różnicy…