RUNDLL32 - komunikat o niemożliwości uruchomienia pliku

Witam

W kompie mojej siostry wyskakuje komunikat o niemożliwości uruchomienia pliku rundll32.exe

Za co odpowiada ten plik?

I jak naprawić żeby ten komunikat sie nie pojawiał?

W uproszczeniu Rundll32 uniemożliwia bezpośrednie odwoływanie się do jakiej kolwiek funkcji eksportu z jakiej kolwiek biblioteki DLL. Przykładowo, nie można użyć Rundll32, by wywołać Win32 API (Application Programming Interface) z systemowych DLL-i. Rundll32 umożliwia wyłącznie wywoływanie funkcji z bibliotek DLL, które zostały napisane specjalnie do wywoływania określonych funkcji.

Czyli jest do narzędzie systemowe, które jest potrzebe wielu programom do pracy, by mogły za pośrednictwem sowich bibliotek DLL wywoływać określone funkcje zawarte w tych bibliotekach.

Oczywiście malware również może uruchamiać to narzędzie oraz wstrzyknąć do niego złośliwy kod.

Nie można więc z góry uważać, że jest to bezpieczny proces, jak i odwrotnie, że jest niebezpieczny.

co może to powodować??

To zależy, wjakiej sytuacji pojawia się ten komunikat.

Napisz coś więcej.

Przy uruchamianu kompa po zalogowaniu

Może go powodować uszkodzony albo niekmpletny program znajdyjący się w autostarcie, lub malware.

Daj log z HijackThis

Ale na tym kompie jest narazie sam windows

Czy sterowniki były instalowane?

Wiele z nich ma dodatkowe panele sterujące, któe startują razem z systemem i czasami mogą powodować tego rodzaju błędy.

Dodatkowo, nawet jeśli jest goły Windows, ale podłączony do Internetu na sztywno, to już podczas instalacji mogło dojść do infekcji.

Nie w nim nie ma internetu

To może sterowniki (ich elementy autostartu) albo uszkodzony plik Rundll32.exe.

Nie można wykluczyć problemów z pamięcią operacyjną.

Nic więcej bez bliższych informacji i wspomnianego log-a nie poradzę.

Ja za ok. godz. bede próbował wgrać Windowsa XP Pro bez żadnego SP

A po co bez SP?

SP2, to minimum.

bez SP wszystko git, a z SP2 ten Komunikat o pliku

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 10:46 został dopisany post przez piotrek9550

Sprawdziłem pamięci MEMTESTEM 86 było git a potem przepaliłem winde z SP 2 na nową płytę i działa super