RuntimeBroker.exe + CortanaUI = BSOD gwarantowany?

Cześć!

Samemu już straciłem pomysły co mógłbym zrobić, dlatego przychodzę prosząc o pomoc. Internet jakby co już przeszukałem i wszystko co możliwe, chyba zrobiłem.

Problem wygląda tak:
Postanowiłem przesiąść się na win10. Wcześniej komputer normalnie śmigał na Windowsie 7 i Ubuntu 17.04. Sam system udało mi się postawić za 3 razem, wcześniej przeszkadzały w ukończeniu bsody. Kiedy już jesteśmy przy blue screenach, to ten windows chyba pokazał mi wszystkie jakie tylko mógł. Od problemów ze sterownikiem driver_irql_not_less_or_equal, przez page_found_in_nonpaged_area ntfs.sys, po system_thread_exception_not_handled i kmode_exception_not_handled.
Co do sterowników - system wypluwał sterownik od grafiki (pobrany najnowszy za pomocą geforce experience (391.01). Kiedy ręcznie wywaliłem sterownik i uruchomiłem ponownie komputer, po jakiś tam 2 bsodach się zalgowałem i po kilku minutach Windows sam poprawnie wykrywał grafikę i wgrywał sterownik o numerach 388. W międzyczasie cały czas problem pojawia się z runtimebroker. W linku do dysku załącze logi z dziennika, screena z błędem a także bsody jakie mam zapisane (bo nie wszystkie się zapisują). Dodatkowo log ze skana sfc.

Dążąc do końca myślę, że problem jest jakaś część komputera, ale komputer nie ma skończonych jeszcze dwóch latek, a sam RAM jest sprawny (dwukrotny, pięciokrotnie powtarzany test MemTestem86+ nie pokazał żadnego błędu. Gdzieś mi się obiło, że problem może wywoływać Cache procesora L2.

Link do dysku z plikami: https://drive.google.com/drive/folders/1VK8nD6ClZh-vnGSxkMxhqrwEFXNqGk7w?usp=sharing
Specyfikacja komputera (dokładna znajduje się na dysku w pliku DxDiag.txt):
Intel Core i5 4460
Goodram 8 GB DDR3 CL9 1333
Dysk SSD Goodrama i 3 HDD Seagate’a i WD, HGST (sam system tylko na SSD).
GTX 950 Gigabyte
MSI B85-G43.

Liczę na pomoc, bo już nie wiem gdzie mam szukać rozwiązania problemu.

Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie