Ruter [1Gbit/s LAN, LTE] + modem?

Panie premierze, wysoka izbo…
Zebraliśmy się by dokonać sądu nad ruterem (wątpliwej jakości): ASUS RT-AC1200g+. Potrzebuję zamiennika, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika obsłuży wybrany przez Was modem LTE lub też sam będzie miał w sobie obsługę LTE.

Niestety poprzedni ruter sam wybrałem i mocno tego żałuję, proszę Was byście mi doradzili.

Potrzebuję zestawu Ruter + modem LTE (chyba, że sam Ruter obsłuży internet bezprzewodowy z sieci PLAY).
Moje wymagania:

  • Szybkość transferu po kablu 1GBit/s (Mam dysk sieciowy)
  • Obsługa LTE (gdyby było bez modemu byłbym w niebo wzięty)
  • Wi-Fi
  • (opcjonalnie) możliwość instalacji otwartego oprogramowani

Więcej wymagań nie mam. Jestem w stanie dać troszkę więcej pieniędzy jeśli ruter posłuży mi przez lata, ale nie przesadzajmy :slight_smile:

Jeszcze podaj maksymalną kwote jaka chcesz wydac na to :slight_smile:

Jak najmniej. Przyznam się, że nie wiem po ile stoją "dobre"rutery, ale powiedzmy, że max 500zł i ewentualnie będziemy manewrować ceną:stuck_out_tongue:

Za 500 zł z gigabitowym portem LAN i LTE nie kupisz, a routery plus modem LTE an USB czy to oprogramowanie producenta routera czy otwarte nikt ci nie da gwarancji, że to będzie działąc stabilnie, to dla tych co lubia grzebac i się bawic. Sam próbowałem na routerze Asusa z procesorem Broadcom i Tomato i naprawde zero stabilności, a zabawa typu bezprzerwy sprawdzanie czy działą to nie dla mnie i grzebanie czemu nie działa, to samo z D-Link DWR-116 chociazby. Do 500 zł to TP-Link Archer MR200 z 100Mb portami, z gigabitowymi portami najtanszy to albo Huawei B525 z Allegro lub od operatora przy podpisywaniu umowy, albo Asus 4G-AC55U, ale to nie 500 zł tylko ponad tysiak i ciężko obecnie dorwac.

Nie pocieszyłeś mnie :frowning: Właśnie mam modem TP-Link MR3220 + Modem MegaFon M150-2 i działa stabilnie, tylko, że porty mają 100Mb :frowning: Po zmianie rutera i pozostawieniu modemu… no cóż… pozostawiało wiele do życzenia nawet z najnowszym oprogramowaniem :confused:

Wiec sam widzisz.

Szczerze sam kupiłem Huawei B525s-23 z logiem Play na Allegro, nówka zafoliowana i hula jak trzeba, agregacja pasm w Orange działa, wyciągam nawet w nocy pare razy pobierało z predkością 12-13Mb/s, w dzien czasem tez bo zalezy tez od serwera, także polecam, oczewiscie taki Huawei ma mało ustawien typowo routerowych no, ale coś za cos :slight_smile:

Ok, to teraz będę przekonywać żonę do Huawei B525s-23 :wink:
Dzięki wielkie :slight_smile:

B525 od T-Mobile nie ma portu USB i złącza RJ-11 do podłączenia klasycznego stacjonarnego i funkcji voip, Play ma tylko pełna wersję B525 lub w X-Konie wersja bez brandu operatora czyli czysty router od Huawei.

X-Kom: https://www.x-kom.pl/p/383100-router-huawei-b525-wifi-300mbps-4xlan-lte-cat6-300mbps-50mbps.html

Allegro sam poszukaj najlepiej z PLAY-a :slight_smile:
Brandowanie firmware przez operatora to dodanie własnych grafik, możliwośc usuniecia jakichś funkcji, a nawet agregacja pasm pod siebie ustawiona w firmware, chociaz ja używam z Orange i działą jak wspominałem agregacja wiec pod siebie play nie ustawiał. Wersja prosto od Huawei to gwarancja, że jak wyda aktualizację firmware to sam ją znajdzie i wgra, operator może to sam wiesz olac :wink:

Mam taką konfiguracje i działa stabilnie:
HUAWEI E3372 usb
Router Linksys EA6400
Oprogramowanie ddwrt
LTE w ORANGE

https://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/view
poszukaj odpowiedniego w swojej cenie

Ile razem wyszło cię z tym routerem finansowo?

Za całość zapłaciłem 400zł, ale router nie jest nowy i modem tez nie.

Może Huawei B315s-22? https://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/78794209#techniczne

Podpowiem router: https://www.x-kom.pl/p/266921-router-synology-rt1900ac-1900mb-s-a-b-g-n-ac-sd-usb-3g-4g.html

Stary router z obsługa LTE tylko do 100Mb/s bez obsługi agregacji pasm. Nie opłacalny, aż tak dużej drastycznie ceny między B525 nie ma w nowych sztukach.

Zagiołes mnie szczerze móœiąc. Pytanie o jakiś test tego jak działą to LTE na modemie USB?? Bo jakby mi ktoś potwierdził hula jak burza to może sam się skusze :slight_smile: Bo sprzęcik niezły i ciekawy.

Modemy USB to ja omijam z daleka. Jeszcze się nie spotkałem, żeby nie było z nimi problemów. Nie sprawdzałem więc jak ten router z takim działa.

Tutaj masz listę zgodnych urządzeń (link) a tutaj wątek na forum Synology (link).

Miałbys chęć i możliwośc przetestowania modemu na tym routerze?? :slight_smile: Wiesz routery D-Link czy TP-Link z taką obsługa modemóœ to jak maluch w dzisiejszych czasach jedzie dopóki się nie rozleci :stuck_out_tongue: Synology wydaje mi sie dużo lepsza firmą więc skoro dała obsługe i by to działało… Pozatym wiesz działąnie takich modemów w dużej mierze zalezy od oprogramowania routera i jego dopracowania, bo modem jest dodatkiem. Może Synology to zrobiło, a dzięki temu bylki by bez konkurencyjni bo router przyszłościowy, a mając jakiś z modemem LTE wbudowanym i kiedys mysląc o światłowodzie powiedzmy w ciągu najbliższych dwóch lat to router trzeba zmienić :slight_smile:

Hmmm. Posiadam dwa TP-Linki od 6 lat, z czego jeden o “oszałamiającej” cenie zakupu 60zł - cisza i spokój. Zainstalowałem kilka znajomym i rodzinie - cisza i spokój.