Ruter adsl - pc i laptop


(K Grzeska) #1

wiec tak. Mam neostrade adsl i chciałem z niej korzystac na pc i laptopie. Wybrałem ruter ale mam problem. Nie wiem co powinnem jeszcze kupic zeby działało.

ruter: TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8901G http://www.komputronik.pl/index.php/product/52987/Lacznosc-i-komunikacja/Sieci-bezprzewodowe/TP-Link_router_ADSL_Wi-Fi_54Mb-s_TD-W8901G.html

do tego chyba powinnem kupic karte sieciowa do komputera. TP-Link karta sieciowa 10/100Mb/s TF-3239DL http://www.komputronik.pl/index.php/product/36578/Lacznosc-i-komunikacja/Sieci-przewodowe/TP-Link_karta_sieciowa_10-100Mb-s_TF-3239DL.html ta będzie dobra?

I jeszcze karta do laptopa. Niestety laptop nie ma wi-fi. I tu pojawia się problem. Nie wiem co będzie działać. Potrzebuje coś takiego zeby mozna było by szybko odłączyc. (np na usb) Jest coś takiego? I czy będzie działac?


(klonmarcin) #2

z tego co wiem to istnieją karty wi fi na usb (coś takiego jak pendrive)

co do kompa to musi w nim być karta sieciowa ( chyba, że już jest)

nawet masz w swoim pierwszym linku takie coś

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... N321G.html


(K Grzeska) #3

mam karte sieciowa ale nie bezprzewodową. wiec nie wiem czy się nada


(Michal Kolatek) #4

Nada się ten ruter ma 4 porty LAN, w kompie jak jest nie najstarszy pewnie masz zintegrowaną kartę, laptop na pewno ją ma, byle mieć kabel i można łączyć.


(K Grzeska) #5

ale chce mieć bezprzewodowo. wi-fi nie ma laptop komputer te nie. ma tylko stara karte sieciowa reatlerka


(bachus) #6

Na początku - pisz jakoś normalnie (znaki diakrytyczne, rozpoczynaj zdanie z wielkiej litery, używaj znaków przestankowych, robisz masę literówek - nie daje się tego czytać...).

Co do karty Wifi - napisz, jakie będą odległości od routera, ile ścian, jakie ściany...


(Sklep Ogrodnik) #7

kompa podłącz przewodowo z routerem , do lapka szukaj karty wifi (allegro ,ceneo itp.), w routerze znajdziesz ustawienia dla połączenia komputera z siecią i ustawienia dla lapka (wirelles)/instrukcja przeprowadzi cię krok po kroku