Ruter Asus RT-AC51U brak współpracy z HDD w zakresie opcji Media Server

Czy jest możliwe wytłumaczenie „łopatologicznie” sposobu połączenia tego routera z dyskiem HDD. Jeśli chodzi o sieć, to nie jest moją domeną i od tygodnia próbuję na różne sposoby konfigurować router jednak bez rezultatu. W poradnikach Asusa na stronie to tak prosto wygląda :(  Mój dysk ma pojemność 1 Tb i jest zamontowany w obudowie z wyjściem USB oraz oczywiście oddzielnym zasilaniem. Praca dysku ma polegać na możliwości odtwarzania mediów (zdjęcia, filmy oraz ew. muzyka) na urządzeniach podłączonych do routera kablem lub przez wifi takich jak: komputer (połączony kablem, system Win 10), odtwarzacz Ferguson FBox 3 (przystawka smartTV z androidem połączona bezprzewodowo) oraz ew. inne jak np. tablet, laptop czy telefony. Operacje zapisu na dysku (np. nowych mediów) mogą być realizowane z poziomu komputera, bo na nim „obrabiam” filmy z kamery. Reszta urządzeń może mieć możliwość przeglądania zawartości dysku. Próbowałem już konfigurację na routerze za pomocą zakładki USB z Media Serwer, ale doszedłem tylko do tego, że na FBoxie był widoczny dysk i jego zawartość w postaci folderów. Otworzenie folderów było natomiast niemożliwe. Nie wiem czy trzeba też skonfigurować grupę domową na komputerze więc będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w tym zakresie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podanie w punktach poszczególnych etapów konfiguracji.

Z góry dziękuję Piotrek.

 

Oglądałem wiele razy, także inne filmy instruktażowe i niestety nic z tego. W moim ruterze w aplikacji USB, po wybraniu opcji centrum serwerów są tylko dwie zakładki ( a nie jak na filmie 4). W moim ruterze jest tylko zakładka "Udostępnianie miejsca sieciowego / Cloud Disk: oraz “Udostępnianie FTP”. Nie mam natomiast Media Server z możliwością włączenia DLNA. W instrukcji jedynie jest napisane, że "przed rozpoczęciem korzystania z funkcji serwera multimediów DLNA urządzenie należy podłączyć z siecią routera AC51U. Z opisu wynika że Ferguson FBOX 3 wspiera DLNA (jest połączony z ruterem po WiFi) więc w jaki sposób połączyć go z siecią rutera? Kablem, czy mam utworzyć grupę domową na PC, czy mam dodatkowo skonfigurować AiCloud i Cloud Disk?

@BLACHA, proszę zatytułować temat, tak aby konkretnie mówił o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do kosza.