Ruter co pewien czas rozłącza się!

Witam

Mam taki problem. Od roku mam ruter Netgear wgr614v7. Wszystko działało w nim bezproblemu, az pewnego dnia się zepsuł. Na gwarancji dostałem zupełnie nowy, taki sam ruter. I tu zaczyna się problem. Na porpzednim ruterze mialem wpiety do sicie przewodowo PC i drukarke a przez wi-fi iPoda Touch. Teraz mam wpięte do sieci te same urządzenia i co jakąś godzine internet przestaje działać. Połączenie jest, ale internetu nie ma na żadnym urządzeniu. Dodam, że gdy np. włącze drukarke to na komputerze wyskakuje komunikat konflikt adresów ip. Co mam robić? Po odłączeniu rutera i jego ponownym połączeniu internet wraca.

Ja tak miałem ze swoim, aż któregoś dnia (dzisiaj :frowning: )zaczeło rozłączać co 5 min,więc wyłączyłem kable i przez przypadek poczyłem że z gniazda ethernet śmierdzi spalenizną. Pytałem o to rozłączanie na forum ale nikt nie umiał mi pomóc. Proponuje reklamować go raz jeszcze, bo to problem z ruterem.

A nie próbowałeś zaktualizować Oprogramowanie może producent wypuścił aktualizację lub jak kolega pisze sprawdż czy nic się nie nadpaliło po zapachu albo poprostu reklamój :slight_smile:

Ale kurde to jest zupełnie nowy ruter mam go od 2 dni! Spalenizny nie czuje.

1. weź ustaw dla każdego urządzenia wewnętrzne IP (rezerwacja adresu w zakładce LAN IP SETUP)

2. ustaw poprawne DNSy w routerze Primary DNS:208.67.222.222 Secondary DNS:208.67.220.220

Moim zdaniem powinno pomóc :wink:

ok spróbóje ustawić. Ale dns mam teraz wogole wylączone. Moge je włączyć jak moja sieć musi korzystać z proxy?

a kto jest twoim dostawcą internetu??