Ruter do połączenia 2 PC, Laptopa i drukarki


(Alzajac1) #1

Poszukuję rutera do którego będę mógł podłączyć 2 stacjonarne kompy, laptop poprzez wi-fi oraz drukarkę poprzez usb. W oko wpadł mi ten ruter ale po 1 nie znam się więc proszę go ocenić i ewentualnie zaproponować jakiś inny koniecznie z portem usb a po 2 to jest on na max granicy mego budżetu na zakup rutera a więc 200 zł. Chętnie zobaczyłbym coś tańszego o ile to możliwe:)


(Kpc21) #2

Za tą cenę będzie ciężko kupić coś z USB.

Sprzęt firmy D-Link nie jest zbyt polecany. Najlepsze są Linskysy, ale przy Linksysie nei zmieścimy się w cenie.

Jeśli masz już router to prawdopodobnie wystarczy dokupić serwer wydruku:

http://allegro.pl/search.php?string=usb ... =1&order=p

Do tego serwera router ADSL z wi-fi. Na przykład:

http://allegro.pl/item617822663_tp_link ... r_307.html

Jeśli nie masz routera, niestety wyjdzie powyżej 200 zł. Jeśli nie możesz dołożyć weź coś gorszego lub używanego.


Znacznie prościej byłoby podłączyć drukarkę do jednego z PC-tów i udostępnić ją w sieci lokalnej. Wtedy jednak aby z niej drukować, musiałby być włączony komputer do niej podłączony. Za to nie byłby potrzebny router z portem USB lub serwer wydruku, co w końcu kosztuje. Wtedy wystarczyłby ww. TP-Link.


(Alzajac1) #3

Właśnie jestem zielony, nigdy nie miałem do czynienia z routerami dlatego chciałem zapytać o radę. Zależało by mi na możliwości podpięcia drukarki (HP F2180) właśnie do routera. niestety nie mogę wyłożyć więcej jak max 200 zł lecz wolałbym mniej. Zapomniałem dodać że internet jest z TV kablowej więc neostradowe wejście telefoniczne odpada :slight_smile: