Ruter nie odblokowuje portu

Witam

posiadam ruter edimax br-6225n, odblokowywałem już port na różne sposoby, od serwera wirtualnego przez przekierowywanie portów itp. Połączenie np w uTorrent świeci się na zielono ale prędkość jest znikoma, przy sprawdzeniu portu okazuje się że jest zamknięty, raz na jakiś czas zdażyło się ze był niby otwarty. Zmieniałem porty, wpisywałem wszytko jeszcze raz w ruterze i nic. Połączenie świeci się na zielono czyli niby ok a port zamknięty. Po przełączeniu kabla z internetu bezpośrednio do kart sieciowej z pominięciem rutera, pokazuje że port jest otwarty a prędkość wzrsta nawet 100krotnie.

Ma ktoś jakieś pomysły? Ja ustawiałem już w:

nat - Virtual Server

nat - Special applications (tu jak wpiszę port to połączenie pojawia się na zielono ale port dalej zamknięty, dwa rzy tylko był otwarty i wtedy prędkość była ok, jednak teraz jest ciągle zamkniety)

oraz w Port Forwarding

Hej,

Niestety z tymi router’ami dość często są problemy… :frowning: Ale nie oznacza to, że nie jest możliwe ich skonfigurowanie. :slight_smile:

Do przekierowywania portów powinieneś użyć przede wszystkim Port Forwarding, ewentualnie Virtual Server. Trzeba tylko dobrze wpisać ustawienia.

:arrow: Na jaki adres przekierowywałeś porty w tych opcjach??

:arrow: Jaki adres lokalny IP ma przydzielony Twój komputer??

Pozdrawiam,

Dimatheus