Ruter Pentagram Cerberus P 6331-42

Witam

proszę pomóżcie mi jestem użytkownikiem sieci internetowej TELE 2 mam zainstalowany modem THOMSON 536v6 internet działa poprawnie chciałem rozbudować sieć w domu zakupiłem Ruter Pentagram Cerberus P 6331-42 no i zaczęły się schody po prawidłowym podłączeniu przewodów nie mogę się zalogować na stronie uruchomić przeglądarki internetowej aby dokonać konfiguracji RUTERA według instrukcji jest, wpisz domyślny adres IP, nazwę użytkownika i hasło ale ta strona której adres jest podany w tej instrukcji się nie może otworzyć próbowałem to zrobić na laptopie i na stacjonarnym i nic proszę pomóżcie .

Czy masz kartę sieciową w komputerze?

Zintegrowaną, lub dołożoną?

Jeśli zintegrowaną, to czy jest włączona w BIOS-ie?

Jeśli masz kartę, to czy są zainstalowane sterowniki?

Jeśli jest i działa, to czy masz ustawiony protokół TCP/IP na automatyczne uzyskiwanie adresu IP?

Napisz coś więcej.

W komputerze stacjonarnym mam kartę sieciową dołożoną która działa,a w laptopie SAMSUNG R 70 mam zintegrowaną też działa jak podłącze sam ten modem z tele 2 to mam internet ,a jak wymienię na ruter to nic nie chodzi, mam ustawiony protokół TCP/IP na automatyczne uzyskiwanie adresu IP w obu komputerach .

W ruterze P 6331-42 po jego podłączeniu świecą się diody PWR, SYS ,LAN1-4 , ADSL . WLAN raz miga a później nie świeci , dioda PPP wcale nie świeci .Jak otworze przeglądarkę i wpiszę W pasku adresu domyślny adres IP routera: http://192.168.1.100 aby było go można skonfigurować to niemożna tej strony otworzyć i działać dalej.

Sprawdź, czy adres IP: 192.168.1.100 jest poprawny, (nie mozna wykluczyć, że jest to adres 192.168.1.1, 10.0.0.2, czy jeszcze inny). W instrukcji może być napisane, że 192.168.1.100, ale nie wiadomo, czy ktoś wcześniej go nie odpalał ustawiając inny adres albo producent zmienił ten adres bez zmiany w instrukcji obsługi.

Dlatego warto sprawdzić, jaki jest faktycznie.

W tym celu, w menu Start wybierasz Uruchom wpisujesz cmd i klepiesz Enter.

W wierszu poleceń wpisujesz ipconfig /all , klepiesz Enter i sprwadzasz, jaki adres IP ma Bramka dla karty Ethernet.

To właśnie ten adres musisz podać w przeglądarce, by dostać się do konfiguracji.

Jeśli okaże się, że jadnak, nie możesz wejść na stronę konfiguracji routera, to musisz wykonać jego reset do ustawień fabrycznych (opis w instrukcji obsługi).

Resetowanie routera

• Włącz router i odczekaj ok. 2 minuty, aby inicjalizacja urządzenia dobiegła końca

• Przytrzymaj wciśnięty przycisk RESET, tak aby wszystkie diody LED wyłączyły się, włączyły i na powrót wyłączyły. Router dokona przywrócenia ustawień fabrycznych i uruchomi się ponownie. Następnie możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą interfejsu WWW.

Gdyby, nawet to nie pomogło, to pozostaje Ci złożenie reklamacji, (wcześniej możesz sprawdzić połączenie za pośrednictwem złącza Ethernet w laptopie).

Karmazyn65 bardzo bardzo dziękuję internet " hula" i na kompie i na laptopie tak jak pan pisał aby go porządnie zresetować jeszcze raz dziękuję AndrzejPp .