Rwanie połączenia Wi-fi nieznana przyczyna


(malopolanin) #1

Od kilu tygodni zwykle pod wieczór albo w weekendy zanika internet w ruterze Tp-link TL: WR841N (PL) pomaga jedynie wyłączenie zasilania oraz przywrócenie ustawień fabrycznych w menu ruteru, ale tylko chwilowo. Problem dostawcy internetu Wimax zgłaszałem ale internet jest dostarczany do anteny na dachu bezproblemowo. Moje pytanie brzmi czy da się jakoś to prosto ogarnąć czy kupować inny ruter? Za pomoc Dziękuję.


(silvver) #2

Zanika internet czyli co? Nie masz połączenia wtedy do routera? Czy połączenie jest ale nie ma okna na świat? (ping z routera na np wp?)

Aktualizowałeś fw routera?
Może przed zakupem innego spróbować ddwrt?


(malopolanin) #3

Internet jest___ Internetu nie ma i się nie pojawia dopóki nie zresetuje wył/wł. się rutera. internet działa przed ruterem jak sie wpina kabel rj-45 do karty sieciowej komputera stacjonarnego.


(adam9870) #4

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że gdy nie masz internetu, to przekładasz kabel sieciowy z interfejsu WAN routera do komputera i jest internet. Jeśli tak, to wygląda na problem z routerem. Może pomóc aktualizacja firmware routera po zalogowaniu się na niego, próba znalezienia przyczyny problemu w logach routera po zalogowaniu się na niego, a w ostateczności wymiana routera na inny.


(malopolanin) #5

Próba zmiany, aktualizacji firmware nie powiodła się wyrzuca błąd 18001.


(adam9870) #6

Pokaż zdjęcie ekranu z błędu


(malopolanin) #7

oraz dzienik