Rwie obraz podczas grania

Witam, dostałem kartę graficzną asus eah4850 1gb ddr3, zasilacz 530w. Wcześniej miałem geforce 230gt i fpsy w grach były małe. Na tej karcie graficznej występuje taki problem że jest dużo fps ale np z 62 spada do 55 na sekunde i wtedy rwie obraz. Nie instalowałem catalyst ponieważ nie ma mojej rozdzielczości i tak to nie pomagało. W niektórych grach jest dobrze no ale np w minecraft mi rwie :frowning: tak samo w batmanie i czasami farcry3 a w bf3 jest dobrze i planet side. Prosze o pomoc :frowning:

Minecraft rwie bo jest na javie, karta graficzna ma się nijak do tego, tylko procesor. Ta gra była i będzie beznadziejnie zoptymalizowana (w zasadzie można tu mówić o braku optymalizacji). Jeśli zaś w innych grach masz takie rwania, mogłoby to znaczyć że zasilacz nie wyrabia z podawaniem prądu, ale też niekoniecznie, bo równie dobrze może to być spowodowane zbyt słabym procesorem.

Podaj reszte sprzętu, w szczególności marke zasilacza, bo może być z czarnej listy.

Jakiej wersji sterownika używasz?

Żadnego sterownika nie mam, na geforce takich rzeczy nie było. Wszystko lepiej chodzi więcej fps ale jednak rwie i to nie wina procesora! bo wtedy nie rwało i rwie nie tylko na minecrafcie. Zasilacz Thermaltake smart 630w , procesor i5 750 2.67 Nie przeszkadza to bardzo no ale jednak troche w oczy kole :confused:

Cześć

Więc na początek zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

Nie instalowałem catalyst ponieważ nie ma mojej rozdzielczości i tak to nie pomagało - Napisałem w 1 poście czemu nie mam owych sterowników. Jest 1600x 1200 a ja mam 1600x900 i nie ma takiej. Myśle że to może być wina ramdac, bo nie mam monitora na dvi tylko d-sub a ten konwerter ma tam swoje 400mhz.

NO to masz odpowiedź. ŻADNA grafa nie będzie działać dobrze na podstawowych sterownikach które zainstalował Windows! Radzę zainstalować stery.

Sprawdź sterowniki w wersji 12.6 http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Ale co z tą rozdzielczością? Wtedy włączyłem batmana i to samo :confused: rwie. Catasyf

Dodane 26.01.2013 (So) 20:14

Zainstalowałem sterowniki nadal to samo. Może ją rozebrać i wyczyścić? Nie ma tu jakiegoś specjalisty?

Dodane 26.01.2013 (So) 20:35

W battlefield3 wszystko jest dobrze i planet side 2

Dodane 26.01.2013 (So) 22:01

Już wiem o co chodzi. Mam średnio 60 fps i w ciągu jednej sekundy spada do 50 lub 45 Co z tym zrobić>?

Dodane 27.01.2013 (N) 17:42

Nikt nic nie wie?