RX 5700, randomowe green screeny

Witam mam problem z Rx 5700 (w sumie jak każdy). Otóż występują randomowe green screeny i reset komputera (sterowniki do karty graficznej aktualne/ system czysty formatowany dzień temu). Co do kondycji karty to powinna być dobra, nie nawet miesiąca.

znalazłem taki błąd w podglądach zdarzeń co to może oznaczać?

reszta specyfikacji;
CPU-Ryzen 5 3600
MB- MSI b450 gaming plus
Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15

A zmiana kabla lub złącza w karcie graficznej?

Sprawdziłem, wszystko ok. Najdziwniejsze jest to, że to pojawia się kompletnie losowo, czasami po całym dniu, czasami w godzinę. Przy okazji zaktualizowałem BIOS może to jakoś pomoże (może puścić benchmarka na GPU i sprawdzić czy się przeciąży czy to raczej tak czy tak nic nie da?)

Karta nowa ze sklepu czy kupiona od kogoś z drugiej ręki? Jak ze sklepu to bym reklamował.

Sęk w tym, że ta karta ledwo co przyszła więc wątpię żeby to było to, tym bardziej czytając, że nie jestem jedynym osobikiem, który ma takie problemy (zarówno xt jak i zwykła 5700)

… a z innej beczki: zainstalowałes gzrecznie soft AMD, czy tylko gołe sterowniki W10 sie wgrały. :slight_smile: ? Sprawdź bez softu AMD, jak pomoże, to poczekaj na nową wersje (lub wyłącz wszystkie tryby oc).

Wgrywałem poprzez adrenaline (oc powyłączane) spróbuję bez ichniejszego softu, może w tym kwi problem.

Prawdopodobnie, poszukaj na forum, na wiosne jakosc był podobny problem. Pomagała albo zmiana jakichs opcji, albo sterowniki W10. :wink: O szczegóły nie pytaj mnie jednak, Vega 3 działa doskonale u mnie.

Z tego co wiem to są cały czas problemy ze sterownikami do tych kart. Prawdopodobnie też używasz sterowników opcjonalnych (beta) zmień je na stabilne. Na stronie AMD link do nich znajdziesz pod linkiem do sterowników opcjonalnych. Potem w panelu AMD zaznacz by przy aktualizacji ściągał i instalował tylko wersje stabilne (te pojawiają się średnio raz na pół roku) a nie opcjonalne (które pojawiają się raz w miesiącu).

Aktualna wersja stabilna sterowników to: Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL).
Wszystko co po kwietniowych wydaniach to wersje beta.

Ja na ósemeczce robię wszystko co chcem. :wink: