RX 590 fatboy wymieniam chłodzenie na SilentiumPC Fortis 3 140mm. Pytanie na temat zasilania wentylatora

Wentylator posiada złącze 4-pin PWM 12v mam pytanie czy mogę go podłączyć do 4-pinowego slotu który zostanie po odłączeniu stockowego zestawu wentylatorów ? I czy afterburnerem dam radę ustawić prędkość wentylatora. Uprzedzając pytanie po co. Wyciskam max z karty gram w nocy kiedy żona i dzieci śpią… i jest głośno.

To pytanie z gatunku „sprawdź w dokumentacji projektowej karty”. :wink:
Prawdopodobnie karta taki pobór mocy wytrzyma.
Natomiast wątpię, czy laminat karty i mocowanie wytrzyma to w obudowie i czy zyskasz takie wiele niższe temperatury. Ten miszcz youtube robił testy poza obudową. U Ciebie będziesz dmuchał w płat blachy z relatywnie małymi otworkami i połowa, jak nie 3/4, gorącego powietrza odbije się i wróci. :wink:

dokopałem się do wentylatorów które można kupić na aliexpresie i napięcie jakie pobierają to też 12v więc tu by się zgadzało. Pytanie co ze sterowaniem. Co do wytrzymałości to mam flex riser do pcie i pomysł jak to zrobić by było dobrze. Wentylator będzie pionowo nad kartą nie powinno być żadnych komplikacji ^^

No to ok, tylko mam wrażenie, że powoli: chłodzenie, flex riser etc + sprzedanie tego grubaska = nówka 1660TI. :wink:

Może nie tyle pionowo, ale żeby nie było takiego punktowego mocowania, a najlepiej tak ze 4 punkty. Sam zresztą wiesz jak stabilnie płyty do takiego chłodzenia się montuje. :wink: