Ryanair: bagaż podręczny + torba z laptopem? - Można?

Witajcie,

jak wiecie Ryanair jest okropny jeśli chodzi o swoje reguły co do Bagaży itp itd. Mam zamiar lecieć tylko i wyłącznie z bagażem podręcznym (często tak latałem w przeszłości ale czy mogę do tego dorzucić torbę z laptopem? Czy będą mnie za to dodatkowo kasowali…

Wczesniej widziałem ludzi jak przechodzili z podręcznym na kółkach i torbą z laptopem bez większych problemów ale niewiem czy oni przeszli takzwanym fartem czy też Ryanair rzeczywiście nie ma z tym problemu

pozdrawiam

Nie. Bagaż podręczny może być tylko w ilości 1 szt do określonych rozmiarów i wagi, torba z laptopem to już jest druga sztuka i chyba nawet nie można zrobić dopłaty aby zabrać drugą sztukę jako podręczny.

Ale jak się wykupuje bagaż przy rezerwacji to to jest przecież bagaż który idzie pod pokład prawda?

Standardowy bagaż zawsze idzie pod pokład, do kabiny tylko podręczny.

Wszelkiego typu elektronika, aparaty foto powinny być zabrane jako bagaż podręczny.

Jak wracałem w 2008 Ryanair do Polski to miałem laptopa i małą torbę podręczną i mnie wpuścili z obydwoma rzeczami na pokład ale nie wiem czy to była tylko dobra wola obsługi czy po prostu nie zwracają na to uwagi :slight_smile:

dawno chyba nie latales… teraz bagaz podreczny waza i mierza w samolocie, tak wiec z czegos musisz zrezygnowac 8)

za bagaz normalny (nie podreczny) trzeba zaplacic odpowiednio - celem jest zredukowanie wagi samolotu, a tym samym zuzycia paliwa…

Wszystko masz w regulaminie, tam jasno napisano że można mieć tylko 1 sztukę bagażu w kabinie. Z WizzAir czy easyjet jest troche łatwiej bo oni przymykają oko czasami. Ryanair raczej nie ma poczucia humoru i są restrykcyjni w tym…

Swego czasu bylo tak ze torba z laptopem nie wliczala sie w bagaz podreczny a tylko dodatek…

Dodane 10.06.2011 (Pt) 16:58

Jeśli nie dasz rady włożyć laptopa do swojego bagażu podręcznego(mieszcząc się w dopuszczalnych limitach rozmiarowych i wagowych jak podał mikber18), to musisz wykupić dodatkowy bagaż (dopuszczalna waga do 15kg, z wymiarami nie jest już tak rygorystycznie jak przy podręcznym).