Rysy Na Przycisku Nawigacji w NOKII E51

Witam,

Mam NOKIE E51 od 7 maja br. Parę dni temu zauważyłem że na przycisku nawigacji zrobiły się rysy i schodzi srebrna farba a tym samym widać żółto/miedziany spód przycisku.

Przyznam że nie naciskam przycisku nawigacji paznokciami tylko opuszkami palców a po ponad pół roku normalnego użytkowania telefonu przycisk wygląda tak jak na zdjęciu (makro) poniżej

a99182b68508dff7.jpg

Czy ktoś z Was spotkał się z takim samym problemem?. Też zaczęła schodzić srebrna farba po paru miesiącach użytkowania klawisza nawigacji?. Mam nadzieje że na Gwarancji Serwis NOKII to wymieni.

W mojej E51 jest to samo (telefon mam od czerwca). Za to w E51 mojego taty farba nie schodzi a on ma już ten telefon od ponad roku. W ogóle jego E51 wygląda na lepiej wykonaną. Być może pierwsze modele były robione z lepszych materiałów…

Ja mam właściwie to samo, tylko że w 6120c. Wcześniej nawet musiałem wymienić całą matrycę, bo mi się w ogóle ten klawisz ułamał(A konkretnie, to jego prawy górny róg)… Wygląda na to, że to zależy po prostu od szczęścia - może niektóre modele mają lepszą jakość tego przycisku.

Telefon posiada roczną jak nie 2 letnią gwarancje oprócz bateri pół roku gwarancji , więc muszą wymienić obudowe w ramach gwarancji , sprzedawca w salonie będzie mówił że gwarancja nie obejmuje obudowy więc proszę mu powiedzieć że do niego nie należy ocena i dyskusja tylko ma przyjąć telefon do “naprawy”.

kimipl i Schocker oddawaliście swoje telefony na Gwarancje żeby Wam wymienili klawiaturę?.

Ja nie oddawałem nie jest to aż tak dużo starte, jak się więcej zetrze to pewnie będę próbował, choć oczywiście telefonu nie będę miał ze 2 tygodnie jak dam na gwarancje :expressionless:

Ja mam E51 od czerwca i nic takiego sie jeszcze nie dzieje. Ale jak będziesz oddawał telefon to przenieś wszystkie dane z telefonu na komputer bo w serwisie Ci wszystko “wyczyszczą”, nawet jeśli w tym przypadku chodzi tylko o obudowe.

Myśle nad oddaniem telefonu do NOKII CARE żeby wymienili mi klawiaturkę jak się tylko da.

Ale właśnie to jest cały też ból bo mam pozainstalowanych parę aplikacji i mimo że jest to wymiana tylko klawiatury (odkręcenie 4 śróbek) i mam wgrany najnowszy soft 220 przez Nokia Software Updater to Serwis wygrywa jeszcze raz softa. Nie potrzebnie ale wychodzą założenie że trzeba.