Rysy Na Przycisku Nawigacji w NOKII E51

(asziatko) #1

Witam,

Mam NOKIE E51 od 7 maja br. Parę dni temu zauważyłem że na przycisku nawigacji zrobiły się rysy i schodzi srebrna farba a tym samym widać żółto/miedziany spód przycisku.

Przyznam że nie naciskam przycisku nawigacji paznokciami tylko opuszkami palców a po ponad pół roku normalnego użytkowania telefonu przycisk wygląda tak jak na zdjęciu (makro) poniżej

a99182b68508dff7.jpg

Czy ktoś z Was spotkał się z takim samym problemem?. Też zaczęła schodzić srebrna farba po paru miesiącach użytkowania klawisza nawigacji?. Mam nadzieje że na Gwarancji Serwis NOKII to wymieni.

(Tliber) #2

W mojej E51 jest to samo (telefon mam od czerwca). Za to w E51 mojego taty farba nie schodzi a on ma już ten telefon od ponad roku. W ogóle jego E51 wygląda na lepiej wykonaną. Być może pierwsze modele były robione z lepszych materiałów...

(Adikorzeniowski) #3

Ja mam właściwie to samo, tylko że w 6120c. Wcześniej nawet musiałem wymienić całą matrycę, bo mi się w ogóle ten klawisz ułamał(A konkretnie, to jego prawy górny róg)... Wygląda na to, że to zależy po prostu od szczęścia - może niektóre modele mają lepszą jakość tego przycisku.

(Zbych ) #4

Telefon posiada roczną jak nie 2 letnią gwarancje oprócz bateri pół roku gwarancji , więc muszą wymienić obudowe w ramach gwarancji , sprzedawca w salonie będzie mówił że gwarancja nie obejmuje obudowy więc proszę mu powiedzieć że do niego nie należy ocena i dyskusja tylko ma przyjąć telefon do "naprawy".

(asziatko) #5

kimipl i Schocker oddawaliście swoje telefony na Gwarancje żeby Wam wymienili klawiaturę?.

(Tliber) #6

Ja nie oddawałem nie jest to aż tak dużo starte, jak się więcej zetrze to pewnie będę próbował, choć oczywiście telefonu nie będę miał ze 2 tygodnie jak dam na gwarancje :expressionless:

(Zoomman) #7

Ja mam E51 od czerwca i nic takiego sie jeszcze nie dzieje. Ale jak będziesz oddawał telefon to przenieś wszystkie dane z telefonu na komputer bo w serwisie Ci wszystko "wyczyszczą", nawet jeśli w tym przypadku chodzi tylko o obudowe.

(asziatko) #8

Myśle nad oddaniem telefonu do NOKII CARE żeby wymienili mi klawiaturkę jak się tylko da.

Ale właśnie to jest cały też ból bo mam pozainstalowanych parę aplikacji i mimo że jest to wymiana tylko klawiatury (odkręcenie 4 śróbek) i mam wgrany najnowszy soft 220 przez Nokia Software Updater to Serwis wygrywa jeszcze raz softa. Nie potrzebnie ale wychodzą założenie że trzeba.