Ryzen 2700x chłodzenie wodne cisza i wydajność

Chciałbym kupić jedno z chłodzeń , moi faworyci SilentiumPC Navis RGB 240 2x120mm oraz
NZXT Kraken x53 2x120mm . Priorytet to cisza i wydajność i mam pytanie czy na silentium da się zastąpić wentylatory innymi bo jesli zamontuje wode to pozostaną mi 2 wentylatory be quiet SilentWings 3 120mm PWM dzięki PS miałem zamontowane w obudowie sigmy pro i w porównaniu do silent wings 3 sa głośne jak odkurzacz

Wydajność jakaś będzie, ale ciszy bym się nie spodziewał.

Mam identyczny procesor chłodzony układem 240mm i trzeba rozkręcić wentylatory do około 1600RPM aby schłodzić procesor do 70C (+/- 3C). Wentylator z tyłu obudowy potrzebuje około 1400RPM aby zapewnić temperaturę układu zasilania procesora na poziomie ~75C.

kup lepiej be quiet! dark rock 4 i będziesz miał ciszę i spokój

aktualnie mam zamontowany SilentiumPC Grandis 2 z wentylatorami wymienionymi na be quiet silent wings 3 wiec wymiana na dark rock 4 niema sensu

widac ze mój silent jest nieznacznie gorszy od be quiet

Ani jeden ani drugi. Wybierz Alphacool Eisbaer. Z tego co widzę na Amazonie, cena oscyluje w granicach 100 EUR. Wydajnościowo potęga (możesz zobaczyć testy w sieci), ciszę zaś zapewnią wentylatory Pure Wings 2 od bequiet!. Zaletą Eisbaera jest “rozbieralność”, możesz przeczyścić układ i dolać płynu. Wydajność AIO z biegiem czasu ulega degradacji, właśnie przez zanieczyszczenia i ubytki płynu (tak, płyn paruje pomimo układu zamkniętego). Dlatego pozbyłem się Navisa :wink: Gdybym miał wrócić do AIO, wziąłbym Eisbaera.