Ryzen 3400g wentylator w zestawie

Zamierzam kupić komputer z procesorem ryzen 3400g. Wiem że ma w zestawie wentylator Wraith Spire. Moje pytanie jest takie czy toi chłodzenie jest wystarczające dobre czy też warto dołożyć na coś takiego https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/

Co zyskam dzięki takiej zamianie, bo to jednak 100 zł? Jakoś nie mogę znaleść porównania hałasu boxowego chłodzenia i tego spartana.

Będzie ciszej ,chłodniej po prostu lepiej.

Spartan ma wentylator 100 mm. Nie wiem jak z głośnością tego konkretnego egzemplarza, ale ja celowałbym w 120-140 (czyli Fera/Fortis/Grandis). 120-tki wiem jak szumią :slight_smile:

Pewnie mogą również kupić chłodzenie droższe od procesora, ale czy o to chodzi w tym pytaniu i wątku ? Chyba że to które wskazujesz jest tańsze od spartana, ale wtedy poproszę o link.

Wystarczy chłodzenie stokowe, nie jest wcale słabe lecz czasem bywa głośne.

Szumem sie nie przejmuj, ja będzie Ci za głośno i nie będziesz potrzebował pełnej mocy: Bios TDP 65->45W :slight_smile: Mam tak zrobione na A8 i, z naprawdę jeszcze gorszym chłodzeniem, nie ma problemów.

Wydaje mi się, że jak nie masz już jakiegoś chłodzenia to przetestuj to fabryczne. Jest zupełnie OK. Silentium PC Spartan to raczej niska półka, więc mam pewne wątpliwości czy będzie jakoś zauważalnie lepsze.

Dzięki za film.