Ryzen 5800x 240mm chłodzenie wodne

Chce kupić do mojego ryzena 5800x chłodzenie wodne gdyz mój grandis 2 w wymagających grach i testach ma wysokie temp np. Aida 64 stress test to 90 stopni .Musi to byc chłodzenie 240 mm i najważniejsza jest cisza chłodzenia .Co polecacie by dobrze chłodziło i było ciche .

Albo pasta nieprawidłowo nałożona, albo za słaby docisk do procesora, albo trafił się egzemplarz z krzywą czapką. Bez podkręcania na takim chłodzeniu powinno na tym CPU trzymać ok 60-70. 80 przy ostrych testach Cinebench R20 (Multi Core). Wyższe temperatury pojawiają się dopiero jak zaczyna się podkręcać.

procesor nie podkręcany a pasta to Thermal Grizzly Kryonaut

Jeszcze BIOS może być stary i ustawia zbyt wysokie napięcie.

bios jest najnowszy

Sprawdziłbym poprawność zamontowania chłodzenia, docisk. Miałem jakiegoś 5800x nie tak dawno i klient miał kosmiczne temperatury, okazało się, że nakitował tam za dużo pasty po prostu. Po zdjęciu, wyczyszczeniu i ponownym nałożeniu spadły mu temp. o 10 stopni ponad. W tamtym przypadku było to chłodzenie Shadow Rock chyba 3.

Na Ryzenach lubi podbijać napięcia za darmo i robić temperatury z kosmosu, polecam ustawić ręcznie na logicznym poziomie jeśli nie robisz OC.

Z miłą chęcią bym ustawił ale moje pojęcie na ten temat jest równe 0 wiem ze powinienem je obniżyć ale o ile ???

Dziękuje wam piękne za podpowiedzi undervolting procesora tzn obniżenie z 1.45 na 1.30 v i temperatura podczas gry w call of duty modern warfare spadła z 83 stopni do max 71 wiec sukces

1 polubienie