Ryzen 7 2700 płyta głowna do niego

Planuje kupic ryzena 7 2700 lecz nie moge zdecydowac sie na płyte głowna . Potrzebuje stabinej płyty do której wszystko pasuje którą za chwile mozna rozbudowac czyli ma wszystkie niezbedne elementy .Nie interesuje mnie podkrecanie .Rozgadałem sie w płytach z X470 . Moze macie jakąs tansza a dobrą

Tańszą, czyli w jakiej cenie? Jeżeli nie zależy ci na Store mi czy XFR 2.0 + PrecisionBoost to kup płytę na chipie X370, tylko musisz poprosić sklep o aktualizację BIOs - no chyba, że znajdziesz płytę z już wgranym odpowiednim BIOS, bo takowe też się pojawiły. Ew. kup po prostu płytę z chipem B450. Jak nie planujesz multi GPU i OC to wystarczy.

Płyty Asrocka wyglądają ciekawie i kosztują niewiele:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-4141573/

Jak chcesz sześciokanałowe czy ośmiokanałowe Audio to musisz trochę poszukać. Są konstrukcje tańsze, które to mają.

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-m-4141611/

Tu masz mAtx nawet z radiatorem na SSD NVMe. Opis w sklepie sugeruje max pamięci 2993, ale na stronie producenta jest 3200.

A może ta Cię zainteresuje :https://www.asus.com/pl/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VII-HERO-WI-FI/
Niedawno ją zakupiłem. Zainstalowałem Ryzena 7 2700 wraz z pamięciami G.Skill Flare X 2400 dedykowanymi pod ten procesor.Płyta posiada 2 złącza M.2 - jedno z radiatorem. Obsługa 64 GB Ram. Zresztą możesz poczytać sobie. Wiem tyle , że po zamontowaniu w/w procka i pamięci oraz dysku SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe wszystkie elementy zostały rozpoznane bez problemu. Rozbudowany Bios pozwala na regulację obrotów wentylatorów. Ładne podświetlenie ledowe płyty. Ja jestem bardzo zadowolony.
Z poważaniem : Jarek.

A dlaczego planuejsz Ryzena 7 2700? To aż się prosi podkręcić ten procesor, bo bazowo ma “tylko” 3,2 GHz. Potrzebne Ci aż 8 rdzeni? Jeżeli chodzi o gierki, to lepiej byś wyszedł z Ryzem 5 2600X, bez podkręcania. Ma XFR 2.0 i Precision Boost, dzięki któremu osiąga nawet do 4,2 GHz. Jest też o ładne 300 zł tańszy od wybranego przez Ciebie 2700. Oszczędzone pieniądze lepiej wydać na jak najszybszy RAM, bo Ryzen z każdym przyrostem taktowania RAM zyskuje, bądź własnie na dobrą płytę z chipem B450 - spokojnie wystarczy.

Płyty na X470/X370 mają sens tylko jeżeli chcesz wykorzystać te dodatkowe sloty i interfejsy (np. dodatkowe złącza PCIe) bądź chcesz jak najlepiej wykonaną płytę, właśnie do OC…którego nie chcesz. :slight_smile:

Plan wyglada tak chce miec min 16gb ram przynajmniej 3000 mhz oraz dysk nvme samsunga 250 gb m2 mam grafike msi 1060 3gb ale potrzebuje wybrac płyte i procesor Mój budzet ok 3000 przeznaczam na dysk nvme procesor płyte i ram Napiszcie co byscie kupili w tym budzecie . Zapomniałem o wentylatorze musi byc jak najbardziej cichy i wydajny .Mój zestaw na ta chwile procesor to 1.ryzen 2600x 2.pamiec HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 2x 8 gb 3.Płyta głowna MSI B450 TOMAHAWK 4.dysk nvme samsunga 250 gb m2 5.wentylator proca SilentiumPC Grandis 2 XE1436 lub be quiet! Shadow Rock 2

MSI B450 TOMAHAWK - 495,00 zł

A tak przy okazji, czy warto dopłacać ponad 200 zł do RYZENa 5 2600x, skoro zwykły 2600 jest praktycznie taki sam i chyba raczej nie będzie z nim problemu, żeby go podkręcić do wartości, jakie ma 2600x ?

Jeżeli potrafisz to ogarnąć to proszę bardzo. 2600X po prostu ma lepsze turbo, które działa bez żadnych kombinacji i OC. Działa i tyle.

Jeżeli kręcisz - 2600
Jeżeli nie kręcisz - 2600X.

Na dobrym egzemplarzu 2600 osiągniesz to samo co 2600X robi sam…tylko na 2600 będziesz miał to na pewno na wszystkich rdzeniach i bez przerwy. :slight_smile: Osobiście…brałbym X-a i się niczym nie martwił. Wziąłem własnie w marcu Ryzena 5 1600 i jak teraz o tym myślę, to nieco żałuję, bo mogłem wziąć 1600X i mieć łatwiej. :stuck_out_tongue: Ba…1600X nawet osiągnąłby więcej, bo ma max do 4 GHz, a ja na swoim 1600 mam stabilne 3,8 GHz. :stuck_out_tongue:

Tutaj pewien pan to ładnie wyjaśnia wszystko:

Zatem już wszystko jasne. Dzięki za uświadomienie. Od czasu Bartonów nie miałem procesorów AMD i trochę wypadłem z obiegu…

jak na dzis zestaw wyglada nastepujaco zaznaczam nie podkrecam go
SilentiumPC Gladius X80 Pure Black pudło posiadam z starego pc
procesor ryzen 2600 x
dysk SanDisk Extreme PRO 500GB M.2 NVMe 3D - 3400/2500MBs
ram HyperX 16GB (2x8GB) DDR4-3333 Non-ECC CL16 Predator Series HX433C16PB3K2/16
kłopot z chłodzeniem jeden z dwóch SilentiumPC Grandis 2 XE1436 lub be quiet! Dark Rock Pro 4
grafika msi 1060 3gb z starego nie zmieniam priorytet zestaw ma byc cichy wymienie na 6gb gdy bedzie kasa
aha jaka polecacie paste na procesor i czy na nie bedzie jakis problemów z montazem bo czytam ze czasami ram za duzy i jest problem z umieszczeniem wentylatora procesora itp sprawy

Dark rock Pro jest prawie dwukrotnie droższy od Grandisa. Wydanjościowo trochę lepszy, ale czy ja wiem czy warto dopłacać… BQ można wybrać też dla samego wyglądu, jeżeli lubisz chwalić się wnętrzem. Problemem mogą być wysokie pamięci RAM, ale predatory nie są znowu bardzo wysokie.

Zapomniałem o płycie głownej MSI B450 Tomahawk https://www.x-kom.pl/p/441255-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk.html