Ryzen 9 3900 x i płyta główna 570 chip

Witam
Jaką płytę główna polecacie dla osoby która nie będzie podkręcać procesora zastawiam się nad
https://www.x-kom.pl/comparison/500397,500398,500399
Myślałem nad płytą MSI MPG X570 GAMING PLUS

W zasadzie wszystko na czym pójdzie Twój Ryzen.
Zarówno od prostego taniego - Gigabyte GA-A320M-H - (x-kom, 209zł) po - Gigabyte X570 AORUS XTREME - (x-kom, 3599)… To, że podałem dwa różne Gigabyte’y to efekt sortowania po cenie minimalnej i maksymalnej.
Podałeś jedynie informację, że ma byc pod Ryzena. Nie podałeś informacji ile chcesz mieć RAMu, ile kart graficznych, czy chcesz mieć LEDy w płycie, czy chcesz mieć WiFi w płycie, czy chcesz mieć ‘GAMING’ w nazwie… Nie podałeś ulubionych producentów…
Tym samym nie oczekuj też w pełni satysfakcjonującej Cię rzeczowej odpowiedzi.

A odnośnie MSI MPG X570 GAMING PLUS:

  • Wentylator na płycie. Bajer, fajnie wyglądający bajer. Ale jeśli masz dobrze wentylowaną obudowę to zupełnie nieprzydatny bajer.
  • Dwa gniazda na GPU. Spoko, pod warunkiem, że będziesz jechał na dwie karty graficzne. Z drugiej strony większość płyt, nawet tych najtańszych oferuje SLI/Crossfire.
  • Radiatory na sekcji zasilania. Fajne i nie zaszkodzą. Ale znowu - świetnie się sprawdzą przy dobrze wentylowanej budzie.
  • GAMING. Uwierz mi… Około 10% dopłacasz tylko dlatego, że masz GAMING w nazwie.

Dobrą stabilną płytę pod Ryzena i delikatny overclocking można kupić za niecałe 500.
Zobacz te płyty:
Gigabyte B450 AORUS ELITE (x-kom, 389)
MSI B450 GAMING PLUS (x-kom, 449)
MSI B450 TOMAHAWK (x-kom, 489)
ASUS PRIME B450-PLUS (x-kom, 429)

Polecam od siebie X-KOM, bo robię u nich zakupy i jestem zadowolony. Mimo to zawsze porównuję cenę z MORELE i wtedy się decyduję na zakup.
ASROCKa celowo omijałem, bo go po prostu nie lubię. Ale to kwestia gustu. Niektórzy sobie chwalą.

i tu się zgadzam, jeżeli ktoś nie chce bawić się w OC, to mu taka za 500zł naprawdę wystarczy. Większość ludzi w tanich zwykle i tak bierze budżetowe B450 za 300~~ i jest ok :wink:

Jestem za.