Rząd chce skutecznie opodatkować Google i Facebooka

(pocolog) #21

Dwa numery PIN i do tego numer PUK do odblokowania PIN, gdy wpiszesz błędnie kilka razy :smiley:

To jest jakieś powalone. Teraz większość ludzi będzie nosiła w portfelu dowód razem numerem PIN do uwierzytelniania (bo kto to zapamięta, jeśli będzie korzystał 2 razy do roku). Więc ciekawe jak się będą tłumaczyli przy zagubieniu czy kradzieży portfela, że to nie oni wzięli kredyt na telewizor :smiley:

(Madafaker) #22

Faktycznie jesteś tak dysfunkcyjny życiowo, czy tylko tutaj na takiego się kreujesz, i w tym celu tak pajacujesz ?!

A dwa, do takich płytkich, “e-dowodowych” dywagacji, w przestrzeni forumowej istnieje już stosowny temat e-Dowód – ostatnia prosta

(pocolog) #23

Skończ, bo nikogo nie bawisz.

(Madafaker) #24

Jeszcze tylko jedno offtopowe zdanie, tak dla twojej jasności, oraz pojmowania…jeżeli będziesz miał watpliwości, iż nie ogarniesz, nie nadążysz, nikt Ci nie “każe” aktywować warstwy elektronicznej w nowym e-dowodzie…

(FadeMind) #25

VENEZUELA+ V. 2.0.2019

(FadeMind) #26

@jeffrej nie przeklinaj, bo się pogniewam :policeman:

(pocolog) #27

Może nie przyszło ci to do głowy że się tym nie interesowałem i tylko skomentowałem podlinkowanie artykul.
Swoje kompleksy próbuj leczyć gdzieś indziej.

(xBotekx) #28

Luka vat się skończyła? :joy:

(daras28-82) #29

Ja mam i nie dostaję bo moje jest gorsze.

(Madafaker) #30

Od lipca, również nie będziesz otrzymywał?

Po złożeniu stosownego wniosku, wręcz “niemożliwe”…“Od 1 lipca 2019 r. 500 zł miesięcznie będzie wypłacane na wszystkie dzieci w Polsce niezależnie od zamożności rodziców i liczby dzieci w rodzinie.

(daras28-82) #31

Zmienia się tylko kwota zarobków, o stówę.
Moje dziecko ciągle będzie gorsze od dziecka luja bo ja pracuję.

BTW, nawet jakbym dostał to nikt mi nie zwróci tego czego moje dziecko nie dostało do tej pory.

(Madafaker) #32

Definitywnie, wystarczy tego offtopowego p…, dla przypomnienia tytuł tematu “Rząd chce skutecznie opodatkować Google i Facebooka

(Paweł A.) #33

Chcecie podyskutować o polityce i “pińcset plus”, to od tego jest inny dział - na luzie.

(jeffrej) #34

propozycje newsów jak najbardziej trafione. Patrząc na jakoś newsów DP to jak najbardziej dział prawidłowy.
3 lata za murzynami ,
,
niestety

(Paweł A.) #35

Tutaj chodzi o offtopic.
Chcecie mieć porządek na forum, to sami zadbajcie o to. :grin:

(LORDEK) #36

Problem w tym, że uszczelnienie opodatkowania rząd chce przeznaczyć na socjal - trzynastki dla emerytów, 500+ i inne. Ja się pytam po co? Jest okazja do dźwignięcia gospodarki z kolan i zaprzepaszcza się to rozdawaniem socjalu dla każdego kto poprosi. Nie widzę w tym logiki, bo zamiast łatać braki to tworzy się jeszcze większe dziurzyska. Państwo opiekuńcze to głupota o czym przekonała się Grecja, która potem miała wielkie ale do UE, bo nikt nie chciał pomagać - no bo ile kuźwa można ładować kasy w worek bez dna, gdzie jego właściciel nic nie robi by to zmienić.

Te miliardy, które mogą ewentualnie przyjść wraz z uszczelnieniem to już nie są jakieś tam drobniaki. Jesteśmy za biednym krajem by pozwolić sobie na takie rozdawnictwo.

Jak ktoś po uszczelnieniu się obrazi na Polskę i UE - bo to ma wprowadzić cała UE - i zwinie interes to szerokiej drogi. UE jednak to naprawdę duży kawałek tortu i odpuszczenie tego rynku to duży cios dla zysków - jak za podatkiem od linków nie jestem, bo to zwykłe naciągactwo, tak jestem za opodatkowaniem tego, co zarabiają u nas molochy.

(Seba228215) #37

Najpierw UE powinno dać kary dla Googelka i Fejsbuczka (specjalnie tak napisane), skutki których te firmy odczują bardzo mocno. Mówię o gigantycznych karach, a nie tych śmiesznych miliardowych, co były do zapłacenia.

(FadeMind) #38

Kary finansowe będą przerzucone na użyszkodników. Firma NIE może być stratna. Patrz zmiana polityki dystrybucji Androida w EUCCP - podniesienie CEN dla OEM > większy koszt urządzeń po nałożeniu kary finansowej na Google.

(januszek) #39

Och, przede wszystkim USA powinno wyegzekwować prawo antytrustowe i przeciwdziałać monopolizacji.
btw. faktycznie, gdzieś (w Stałych Bywalcach?) winień się pojawić dział dedykowany do dyskusji politycznych :slight_smile:

(marcin20000) #40

Papier zniesie wszystko, począwszy od wolnych niedziel, które ratują drobny handel, poprzez 500+ ratujące demografię. Mówiac inaczej dobrymi checiami piekło jest wybrukowane :wink:

“Marek wyjął z bocznej kieszeni kamizelki książeczkę w błękitnej okładce. Otworzył ją na stronicy 50 i uroczyście, wzruszonym głosem, przeczytał: „ARTYKUŁ 125. Zgodnie z interesami ludu pracującego i w celu umocnienia ustroju socjalistycznego gwarantuje obywatelom ZSRR: a)wolność słowa, b)wolność druku, c)wolność zgromadzeń i wieców, d)wolność pochodów ulicznych i demonstracji. Te prawa obywateli zabezpiecza oddanie na użytek mas pracujących i ich organizacji drukarń, zasobów papieru, gmachów publicznych, ulic, środków łączności oraz innych warunków materialnych niezbędnych do urzeczywistnienia tych praw. " Marek przeczytał to i dumnie spoglądał po otoczeniu. Szatani milczeli. Nagle powietrze wstrząsnął wybuch śmiechu.”