Rzeczywista prędkość pobierania - Neostrada 6 Mb

Był jakiś Pan, popatrzył, popatrzył, pogadał i mówi, że zgłosi to technikom ale nie wie kiedy to zrobią bo to inna firma robi, bo to kosztorysy trzeba ustalić itp. Pytam się dokładnie kiedy, mówię, że jak mama kiedyś coś zgłosiła to się sprawa 3 miesiące ciągnęła bo nie było Pana się do zgłoszenia zabrać… Więc miły Pan wyciągnął telefon, zadzwonił do techników i oni trochę bardziej się sprecyzowali mówiąc, że postarają się przed świętami a jeśli się nie uda bo pracy mają sporo to po świętach. Okazało się, że przyłącze mam jednak ziemne, ale ze mnie gapa :smiley: nigdy się nie przyglądałem temu, zawsze sugerowałem się tym co mówi mama a kabelki faktycznie idą z ziemi. Zanim jednak do tego doszliśmy Pan który przyjechał zapytał o powód zmiany przyłącza, więc ja mówię, że chce lepsze parametry łącza mieć ponieważ były problemy z założeniem opcji 6 a o 10 mogę zapomnieć na co Pan mi odpowiedział, że parametry tak czy się się nie poprawią bo centrala nie jest przystosowana. Na tym się temat skończył :smiley: I teraz nie wiem co z tymi parametrami. Ten Pan powiedział, że opcja 10 to nie poleci a z tego co ja wiem w mojej miejscowości są użytkownicy 10. Teraz pytanie, czy TP ich robi w konia i są faktycznie podpięci pod G.DMT czy internet im śmiga tak jak powinien a Pan który ze mną rozmawiał wymigał się od pytania. Muszę to sprawdzić :smiley:

parametry masz b.dobre i tu już nie trzeba nic poprawiać tłumienie 5dB to teoretycznie pozwala na każdą opcję 80Mb jest przy tłumieniu do 9dB , 40Mb przy tłumieniu do 16dB 20Mb przy tłumieniu 21dB. ale są przypadki gdzie opcja 20Mb jest udostępniana przy wyższym tłumieniu sam tak mam ok 13Mb dopiero przy ręcznym obniżeniu SNR w routerze ok 15Mb parametry http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … acf61.html

1390906591.png

@pretorek

jako że mam opcję do 20Mb to dzwoniono do mnie kilka razy w sprawie vdsl i tv hd po kablu mówiłem tylko żeby sprawdzili parametry i tu się możliwości techniczne kończyły

w sumie po dzwonie trochę i dowiem się jak z tymi inwestycjami jest i gdzie te wnioski składać o skrócenie pętli i jakie są szanse

sprawdzałem na stronie tp w planach na 2012 w miejscowościach obok mojej jest zaznaczony plan Mix w mojej nic nie ma

Trzeba by było to zrobić na zasadzie wprowadzenia zamówienia na 10 mb i wtedy by było wiadome czy odpiszą że nie ma możliwości czy są.

Dodane 04.04.2012 (Śr) 12:31

Od kuzyna który ma opcję 10 dowiedziałem się, że jego download wynosi 1.3mb/s. Był u mnie wczoraj technik. Popatrzył i stwierdził, że nie da się z tym nic zrobić ponieważ ode mnie biegnie jeszcze kabel do sąsiada. Wywnioskował, że tp musi postawić oddzielny słup dla sąsiada i pojechał. Pan który był przed nim powiedział, że kabel który biegnie do sąsiada ma zostać jak jest, jedyne co trzeba zrobić bo wymienić skrzyneczkę. Dajcie mi pistolet to gościa zastrzele… co chwile powtarzał, “musi Pan napisać pismo do tp nich postawią słupa dla sąsiada”. Gdybym miał narzędzia /cenzura/ mać że się tak wyrażę to bym sam to sobie zrobić bez niczyjej łaski. No ręce opadają…

Tak jest właśnie z tymi technikami :confused:

Nie raz mam zgłoszenia od klientów, że coś nie zostało zrobione… Złóż skargę na technika i nie strzelaj się, niech gość dostanie po łbie jak nie umie zrobić porządnie. Zadzwoń i niech Ci wystawią zgłoszenie tylko i wyłącznie na wymianę skrzynki, która jest uszkodzona. Ewentualnie skontaktuj się ze mną na PW, ja jutro będę w pracy to Ci mogę to załatwić…

Skrzynka nie jest uszkodzona. Skrzynka jest bardzo stara i szpeci dom. Jak już tam chyba wyżej pisałem wisi na kablu przywiązanym do rynny taka stara czarna pucha :smiley: napisałem już pismo do tp o wymianę skrzynki i przyłączenie sąsiada na inny słup. Poczekam na odpowiedź, zobaczę co z tego wyjdzie. Nie tak dawno pracowało dwóch takich fajnych techników. Mam zawsze dzwoniła do nich prywatnie, przyjeżdżali jak byli w okolicy i robili elegancko aż było miło popatrzeć. Dało się chłopakom za fatygę na flachę i zawsze można było na nich liczyć. Tą skrzynkę, też nam chcieli wymienić tylko mówili, że tak na lewo nie można, że trzeba wpierw to zgłosić. Tak się kurde odkładało tą sprawę a już wtedy można to było zrobić.

Będę śledzić wątek, odpisz mi co napisali w sprawie pisma :slight_smile:

Witam ponownie. Od mojej ostatniej wypowiedzi minęło dobre pół roku a skrzynka dalej ta sam… Wystosowałem dwa pisma, wysłałem jako polecone, zwrotki wróciły a odpowiedzi nie ma do dziś. Pozostaje chyba tylko pisać do UKE, spróbuje jeszcze telefonicznie.

Przejdę do innej kwestii. Wczoraj zalogowałem się na orange.pl i wybrałem zmianę prędkości na 10mb/s. Co dziś zauważyłem? a no to:

ratepa.png

Uploaded with ImageShack.us

Co to oznacza?

Dodane 19.12.2012 (Śr) 11:41

Dziś jest już tak:

rate2.png

Uploaded with ImageShack.us

ByczY ,

pierwsza tabelka początkowo 10Mb w ADSL1 gdzie można teoretycznie osiągnąć nawet 8Mb w praktyce było 6.5 u ciebie

na drugiej jesteś już podpięty pod ADSL2+ i jest pełna dyszka ,snr jak pisałem jest już większy i możesz dalej migrować na 20Mb jeśli byś chciał

sprawdzałeś na speedtest czy masz już odblokowaną prędkość ??

50536798

Dodane 19.12.2012 (Śr) 16:19

Ha ale mi się udał ten wynik, więcej nie uzyskałem takiego nawet raz. Przeważnie jest coś takiego:

2382441653.png

po jakimś czasie powinno się ustabilizować i wskoczyć większy upload też , bo wcześniej było już więcej ,

a na download masz synchronizację pod równiutkie 10Mb co do 1kbp/s wyniki pomiarów to już zależą od poszczególnych serwerów ,obciążenia urządzeń wchodzących w strukturę sieci w danym obszarze

Wiesz jak jest, jak sama nazwa usługi wskazuje “do 10Mb/s” nie ma się co spodziewać równych 10Mb/s. Na szóstce najwięcej downloadu złapałem 720kb/s w mocny porywach, najczęściej było to ~690. Tutaj na razie najwięcej zaobserwowałem około 1100kb/s. Poużywam trochę, zobaczę jak będzie. Ile powinienem tutaj właściwie wyciągnąć? Czysto teoretycznie 1280, a tak praktycznie?

Dodane 19.12.2012 (Śr) 17:32

Jeszcze jeden problem. Od kilka dni zauważyłem straszne spadki transferów. Nawet przed chwilą zmierzyłem i pokazuje coś takiego:

50542310

Dzwonić do nich?

prędkość synchronizacji na 10Mb to 12448/1312 kbit/s to daje przepustowość 10000kb/s = 1250 kB/s

jeśli synchronizacja dla pobierania wynosi cały czas stałe 12448 nic się nie zmienia ,a prędkość waha się to są przeciążenia , jak rano będziesz miał 10Mb a i ping przykładowo 30ms a wieczorem spadnie znowu prędkość i wzrośnie ping to zgłoś im to , i czekaj co powiedzą

twoi sąsiedzi też na pewno je mają możliwe że wasz DSLAM nie wyrabia , przy obecnej liczbie użytkowników z wysokimi opcjami

Zadzwoniłem a kobitka powiedziała, że na razie nie może zgłosić usterki ponieważ łącze się stabilizuje. Szkoda, że mam tak już od tygodnia… no cóż za parę dni się do nich odezwę. Zgłosiłem przy okazji zmianę skrzyneczki, ciekawe co teraz z tego wyjdzie.

Tak o to działa Neostrada 10 Mb…

50750421

Normalnie wysadzić w powietrze to całe orange…

Dodane 22.12.2012 (So) 18:14

50750702

Dodane 30.03.2013 (So) 12:14

Witam ponownie. Od ostatniego czasu nic się nie poprawiło, wręcz odwrotnie zrobiło się jeszcze gorzej. Prędkość pobierania potrafi zejść nawet do 7kb/s i za co ja kurde płacę. Znawcy tematu powiedzcie proszę, czy pomoże coś pisanie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Ja już siły na nich nie mam. Dodam, że w dalszym ciągu nie zrobili nic z moją skrzynką wiszącą sobie na kabelku przy ścianie…