[S] Aerocool VX 750 Plus zasilacz ATX

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ten zasilacz nowy, zapakowany fabrycznie, z paragonem lub fakturą w handlu detalicznym kosztował 220zł. Obecnie nie jest już produkowany, bo to stary model. Został zastąpiony nowszym modelem, który kosztuje ok. 250zł. Uważam, że cena jaką sobie życzysz za ten zasilacz, jest wygórowana. Zwłaszcza, że jest bez faktury czy paragonu i bez gwarancji, a do tego używany.

Oczywiście masz prawo sprzedawać w dowolnej cenie, co nie zmienia faktu, że mając na uwadze dobro użytkowników, którzy nie znają się na zasilaczach i cenach, a tutaj wejdą mam prawo wyrazić opinię, że uczciwa cena za taki produkt to ok. 150-170zł o ile jest naprawdę w dobrym stanie. :wink:

To jest ogłoszenie o sprzedaż. Nikogo nie interesuje Twoja opinia odnośnie ceny.

Oczywiście, że jest ogłoszenie, ale mylisz się pisząc, że nikogo nie interesuje moja opinia.
Wpisując ogłoszenie na forum zgadzasz się na to, że inne osoby mogą komentować. Jeśli chcesz, zawsze możesz sobie kupić reklamę i wtedy dyktować warunki.

@wasabi1084 ma rację. Co innego sprzedaż, a co innego cwaniactwo oraz próba zrobienia potencjalnego kupującego w balona. Tak się składa, że 4 sztuki tego zasilacza są na sprzedaż na Amazon (sprzedaje i wysyła Amazon) - w cenie (po przeliczeniu na PLN) 236,17 zł za jedną sztukę nowego zasilacza.

Napisałeś:

Cena sklepowa takiego sprzętu to ponad 250 PLN. Cena jaka mnie interesuje za zasilacz to 220 PLN.

To ja się zapytam gdzie jest taka cena sklepowa? Chcesz za używany sprzęt tyle samo kasy co za nowy i dziwisz się, że ktoś wyraża swoje zdalnie odmienne od twojego.

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Taka narracja pokazuje, że nie jesteś wiarygodnym sprzedawcą. Wskazuje, że jeśli ze sprzętem będzie jakiś problem, to zamiast pomocy, można oczekiwać od ciebie tylko impertynencji.

1 polubienie

Albo cukierka.

Jakie dowody są na to, że robię kogoś w balona, mam sprzęt używany bez pudełka i faktury ? Skoro żądam za dużo i na Amazonie są lepsze rzeczy taniej, proszę kupić na Amazonie, nie zaś lamentować tutaj i pisać jakieś oszczerstwa. Impertnencja ? A co powiedzieć o koledze Narv i innych popierających te oszczerstwa ? Z tego co sprawdziłem to nie pierwszy taki Wasz występ. Karty graficzne na sprzedaż też były szeroko komentowane i wyszło na to, że oszustwo, naciągactwo i karty pokoparkowe, a sprzedawca śmierdział na kilometr. Zasadnicze pytanie, gdzie są dowody tej nieuczciwości ?

Nie napisałem, że robisz kogoś w balona, a tyle tylko, że cena jest wygórowana. Oczywiście może być tak, że po prostu nie zdawałeś sobie sprawy, że taka cena za stary zasilacz jest nieco zbyt wysoka. Bywa też tak, że jakiś sprzęt ma wyjątkowe walory które z racji niskiej dostępności czynią go atrakcyjnym, mimo tego, że jest używany.

Mój wpis nie miał na celu obrażanie ciebie, czy twierdzenie, że jesteś oszustem. Nic takiego nie napisałem, masz prawo sprzedawać w dowolnej cenie. Jednak takie forum, to miejsce gdzie wiele osób niekoniecznie mających wiedzę o sprzęcie przychodzi się dowiedzieć jak coś zrobić, lub co opłaca się kupić. Takie osoby liczą na dobrą wolę osób tutaj bywających. Wystawiając na forum sprzęt niejako korzystasz z pracy wszystkich ludzi na forum. Oferowana przez nich pomoc wpływa na postrzeganie postronnej osoby, liczy ona, że skoro jakiś sprzęt oferuje się w miejscu gdzie dyskutuje się o komputerach, to oferta jest atrakcyjna. Zatem uczciwie jest dać informacje, że według niektórych osób tak nie jest.

Drugą sprawą jest twój sposób reakcji na komentarz. Zamiast być opryskliwym, zawsze mogłeś napisać, o ile to prawda, że sprzęt jest bardzo mało używany, że nabyłeś go za np. 250zł czy ileś tam. Że zdajesz sobie sprawę, że cena nie jest bardzo atrakcyjna, ale zawsze to taniej niż nowy ( o ile tak jest) itp.

Wszyscy rozumiemy, że chcesz jak najmniej stracić, to naturalne. Ale wymagamy pewnej dozy uczciwości, trudno oczekiwać, że wyskoczy się z taką ofertą na specjalistycznym forum i nie narazi na komentarze.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

To bardzo dobrze.

Nie zauważyłem, abym posługiwał się oszczerstwami. Jeśli posądziłem cię o jakieś oszczerstwo, to proszę o wskazanie w którym miejscu.

Mam inne zdanie, uważam, że impertynencję, zwłaszcza wyrażaną w obszarze publicznym należy stygmatyzować.

Nie specjalnie mi zależy na byciu mentorem. A już na pewno daleki byłem od nieuprzejmości wobec ciebie, odczuwasz to tak, bo wiesz, że mam rację i poczułeś się skrzywdzony tym, że rozmowa toczy się publicznie. Przepraszam, jeśli sprawiło ci to przykrość, nie to było moim celem, wydawało mi się, że taka sprawa to drobnostka warta co najwyżej wymiany kilku żartów, ale jak widzisz, wszechwiedzący nie jestem.
Naprawdę życzę ci, żeby ci się ten zasilacz sprzedał.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Stary, serio, przemyśl to co napisałeś proszę. Popatrz w lustro i powiedz sobie w twarz:

-Sprzedaje zasilacz w uczciwej cenie, zarówno dla siebie jak i dla kupujących forumowiczów na tym portalu.
I tak, opłaca się kupić ode mnie używany, bez papierów i gwarancji bardziej niż nowy w sklepie. A @wasabi1084 jest złośliwym dupkiem, który wrednie chce mi tylko zrobić na złość i podaje jakieś kosmicznie niskie ceny i wyzywa mnie od nieuczciwych. A jedynym celem tracenia czasu na rozmowę ze mną jest to, że chce mi zrobić na złość i żebym nie sprzedał tego zasilacza.

ps. Oj panie Tomaszu, melisę polecam. :wink:

Twierdzisz, że nie piszesz oszczerstw…

A to właśnie nie jest nic innego jak oszczerstwa. Jakie masz dowody na to, że to używany, bez papieru i gwarancji ?

Cytat

Polecenia możesz dawać własnemu psu, albo dziecku, może Ciebie posłucha.

Sam tak napisałeś w ogłoszeniu, że używałeś. Nie posiadasz fabrycznego opakowania. Nie podałeś też informacji ani o gwarancji, ani o fakturze lub paragonie, sprzedawałeś prywatnie. . Jednak nie zauważyłem abyś po prostu dopisał, że zasilacz jest prawie nowy, ma np. dwa miesiące i jest na niego gwarancja i paragon, tylko rozpocząłeś pyskówkę.

Ty też posłuchałeś, a ściślej, przeczytałeś.

A link na ale drogo dalej hula, proszę wziąć na klatę karę za wycofanie ogłoszenia ale drogo lokalnie - jak nie zjesz przez to wigilijnego kebaba to wyjdzie zdrowiej.

Moje ogłoszenie i moja sprawa. Polecenia wydawajcie w swoim domu własnym dziecią.

To jest kolejna dawka oszczerstw,

Kto rozpoczął rozstrząsanie tematu i wypisywanie oszczerstw:

Cytat

To jest spekulacja. Gdzie widziałeś dobry zasilacz, nowy za 220 PLN ? Nawet nowy Modecom, który też uważasz za zły kosztuje powyżej tej sumy.
Na Allegro, które każecie usuwać, bo szkodzi ludzią stoi napisane, że sprzedaje się prywatnie i prawa konsumenckie są wyłączone. Czytać ze zrozumieniem nie potraficie, a mądrych udajecie.