S.M.A.R.T dysku - prośba o analizę stanu dysku

Proszę o interpretacje wyników.

Dysk się zaczyna pomału sypać, powierzchnia talerza/głowica(01), sektory oczekujące na remap(C5), do tego może mało istotne biorąc pod uwagę czas pracy dysku ale kabelek SATA można by wymienić (C7).

Jak zmieniasz bebechy niedługo, to ja bym z tym nic nie robił, a potem(jakbyś go zostawił) zerowanie mhdd i monitorowanie smart’a. Ważnych danych też bym się starał na nim nie trzymać.

Oprócz tego co wykazał _abrakadabra_ , można dodać jeszcze, zaczynające się problemy podsystemu mechanicznego dysku, np. parametry : 0A; 0B. Czyli w sumie z powolnienie działania systemu, jak najbardziej prawdopodobne od dysku. Oczywiście nie można wykluczyć innych przyczyn. A to co pokazuje smart, ten dysk nie nadaje się raczej na dysk systemowy. Przy wymianie bebechów,nie zapomnij od wymiany zasilacza na markowy, z odpowiednią mocą do danego zestawu. Jeśli może masz jakiś no nane czy z czarnej listy. Taki zasilacz np, z niestabilnymi napięciami i wykraczające poza normę w górę czy dól. Może np. uwalać podzespoły łącznie z dyskiem, jak i niestabilne działanie.

Jeżeli to co pokazuje HD Tune to prawda to ten dysk to trup. Pokaż zrzuty ekarnu z Crystal Disk Info - zmień tylko wyświetlanie z HEX na DEC.

Zasilacz mam chieftec GPA-400SB certifikat 80+ za 165zł udało mi się w enterze kupić jakieś pół roku temu. Może korzystając z tematu podpowiecie co warto później wymienić.

Gigabyte EP43-DS3L

4GB ddr2

DYsk Caviar blue 1TB WD10EZEX(właśnie przyszedł)

Radeon HD4850

 

Chciałbym pograć w nowego wiedźmina:) GTX 960 lub R9 bądź GTX 660TI coś z tego bym wybrał

 

Smart

111_jpg_300x300_q85.jpg

Szukaj już dysku. Mechanika pada, powierzchnia dysku uszkodzona - wymiana jest bardzo wskazana.

 

Z mojego punktu widzenia to wszystko tu jest do wymiany (poza nowym dyskiem ofkoz) łącznie z zasilaczem, dla mnie te szefy takie same buble jak tracery i modecomy. Jeżeli go kupiłeś niedawno w takiej cenie, to żeś wyrzucił kase w błoto, już lepiej było kupić corsair’a VS (może niezbyt rewelacyjna seria) ale lepsze to imo jak te szefy.

Zmieniłem dysk na WD10EZEX tym wszystko w porządku?

 

HDTune_Health_WDC_WD10EZEX-22BN5A0_png_3

 

HDTune_Benchmark_WDC_WD10EZEX-22BN5A0_pn

Dysk ok. Co do benchmarku sprawdź tym - CrystalDiskMark http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html

Poza tym pewnie jest to twój jedyny dysk więc jest dyskiem systemowym. Benchmarki mogą być zafałszowane.

Bench:

 

http://zapodaj.net/d82859058a953.png.html

Wygląda na ok.

 

Jak chcesz testować, to ten dysk musi być podpięty jako drugi (nie systemowy).

Czy jak robiłeś benchmark z HDTune, były już zainstalowane wszystkie sterowniki i aktualizacje systemowe. Bo jak nie, to może powodować niestabilność z braku sterownika np… Albo zwiększone obciążenie systemu, przez wyszukiwanie albo odwoływanie do znalezionych instalacji aktualizacji systemowych. I w konsekwencji powoduje obciążenie i niestabilność. Sprzęt masz już nie pierwszej świeżości, co przekłada się że obciążenie dla takiego sprzętu, będzie chwilami dosyć duże mające wpływ na wydajność. Jeśli po ,wszystkich zainstalowanych sterach i aktualizacjach. Był robiony benchmark i taki wykres, to sprawdź nawet w prostym użytkowaniu, przeglądanie internetu, czy ten benchmark, i jakie jest obciążenie procesora i pamięci na ten czas.

Żeby przetestować jako drugi dysk, nie musisz przepinać do innego kompa. Wystarczy jak z bootujesz hirens boot cd z płytki czy pena. I w głównym menu jest Mini XP i w narzędziach jest HDTune, i wtedy testujesz jako drugi dysk,w benchmarku.

Sterowników nie było a aktualizacje własnie robię dopiero. Teraz pod obciążeniem CPU 50% i pamięć 40% Updatem i przeglądaniu neta .

 

 

HDTune_Benchmark_WDC_WD10EZEX-22BN5A0_pn

 

Polcećcie prosze jakiś program, który sprawdzi czy wszystkie sterowniki są poprawne i czy jakichś brakuje.

Zobacz w menedżer urządzeń, czy nie ma pytajników, wykrzykników. Co do poprawności sterowników, to jak ogólnie nie odczuwa się przymulenia, to prawie można przyjąć że jest dobrze. Jak przymula to wtedy szuka się przyczyny. Czy to od wadliwego sterownika, a jak nie pomaga aktualizacja. To zostaje przyczyna sprzętowa albo coś z systemem np. przez wirusy, uszkodzone pliki, podwyższona temp. Czyli przyczyna może być różnego rodzaju, że nie jest dobrze. Aktualizacje sterowników pewniej wyszukać na stronach producentów poszczególnych podzespołów jeśli chodzi o pc. Jak masz starszy sprzęt np. płytę główną, to może już nie być aktualizacji na stronie producenta płyty głównej np. Wtedy np. po identyfikatorze sprzętu, na stronach które w ten sposób wyszykują sterowników do poszczególnych komponentów które znajdują się na płycie głównej np. Może w ten sposób  znajdziesz nowsze stery. Programy do aktualizacji, należy podchodzić ostrożnie i upewnić się że wyszukany sterownik przez program, jest właściwy. Np. zgodny z danym chipsetem a nie innym. Jak jest dobrze, to nie musisz na siłę wyszukiwać nowszych.