S.M.A.R.T dysku zgłasza problemy -Poszukuje nowego 500GB HDD

Witam, coś mnie napadło żeby sprawdzić co mi powie S.M.A.R.T o stanie mojego dysku i okazało się, że w dwóch kwestiach nie jest “ok”. Z tego co wyczytałem chodzi o bad sektory które nowsze dyski ukrywają, więc są widoczne jako statystyka w S.M.A.R.T ale przy sprawdzaniu błędów na dysku nie wyniknie, że dysk ma bad sektory bo dysk sprytnie przekierowuje na inne - sprawne bloki pamięci (mogłem czegoś nie zrozumieć, coś pokręcić). Wiec odnośnie tego mam pytanie, czy mogę sprawdzić czy faktycznie coś nie gra? Czy po prostu nie ma sensu - S.M.A.R.T się nie myli?

Druga sprawa wynikła dopiero gdy zainstalowałem inny program - HD Tune. “Ultra DMA CRC Error Count”.

22maja20121559.png

Czy powinienem się martwić stanem swojego dysku?

Jeśli tak, będę miał kilka pytań, ponieważ rozważam stworzenie macierzy RAID 0. Poszukuje dobrego dysku 500GB i nic ciekawego nie rzuca mi się w oczy, przeszukałem proline, esc, morele, arest.pl i nic. Drugim kryterium wyszukiwania jest 32MB cache, czyli tyle ile mam w aktualnym dysku, przeczytałem, że gdybym nie zajmował się obróbką multimediów starczyło by 16 MB, no ale na moje nieszczęście czasami podłubie w after effect i przekonwertuje 3 GB materiał z frapsa, więc strzelam, że 32 MB cache mi się przydadzą?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Jeśli dysk ma gwarancję, wysyłaj.

Niestety, dysk nie jest na gwarancji, więc zgłaszam się do was z prośbą o zaproponowanie dysku 500GB 32MB cache do 300zł z którego dwóch egzemplarzy zbudował bym macierz RAID 0.

No RAID 0 w takim stanie rzeczy to samobójstwo, kopie oczywiście masz?

Barracuda 500GB tyle że szukaj SATA3 (np. o oznaczeniu ST3500413AS)

Nawet nie pomyślałem żeby użyć istniejącego dysku do tej kompilacji :smiley: Napisałem o dwóch egzemplarzach dysku który mogli byście mi zaproponować :slight_smile:

ST3500413AS przekracza mój budżet :confused: