S.M.A.R.T i Scan HDD

Witam, 

Zrobiłem testy MHDD w lapku dysku twardego, ponieważ podczas oglądania filmów się zacina strasznie. Wczoraj gdy go skanowałem antywirusem(Microsoft Security Essentaial) i dzisiaj MHDD słychać było coś w rodzaju jak cewka piszczy i dochodziło to z dysku. Czasami było tak, że dysk antywirusem skanowałem i nagle się zacinał, dysk ucichł i znowu wróciło do normy po jakiś 30-60s. Ze skanowania wynika, że jest jakby 1bad sector, ale nie powinien sprawiać jakiś poważnych problemów. W większości wszystko wskazuje, że to wina dysku (chociaż osobiście nie używam go na codzień), ale muszę mieć pewność 100%:). Załączam screeny z MHDD: 

eebb137bfdb18cd8m.jpg

a3e7354ccf83f8bem.jpg

 

Pozdrawiam, 

Tomasz Bęben

Nie ma całego smarta?

 

Wskazane,aby go wyzerować w MHDD - wykasuje ten zabieg wszystko z dysku?

Kurde, zrobić mu ERASE to będzie trwać sporo czasu i nie taka prosta sprawa, ponieważ jest na nim dużo filmów, a właścicielowi zależy na ich zachowaniu. Dzisiaj zacząłem ogladać film i zaciął się na ok. 1-2min i po odblokowaniu dźwięk i obraz nie były synchronizowane. Ostateczność to liczyć na powodzenie zaerowania ??  

Zainstalować system z podstawowymi sterownikami na sprawnym dysku i test.

 

Sprawdź mu temperatury HWMonitor i wklej tu screen.

No i dysk odpada :slight_smile: Włożyłem dysk innym, sprawny i to samo. Zacięcie komputera na jakieś 30-60s (zwykle na tyle się zacina, czasami trochę dłużej). Przeglądam neta czy proste czynności wykonuję i  ciągle tak samo się zacina. Możliwe że to wina jakiś sterowników? Czy raczej to wina sprzętu?? :slight_smile: Temp wrzucę niebawem :slight_smile:

Temperatury lub już problem ma płyta?

 

Sprawdź na samym zasilaczu i baterii.

a47c316c639b2f64m.jpg

To luz , czy stres.

 

Jak luz masz wysokie temperatury CPU i trzeba to poprawić.

 

Daj screen z Core Temp po 30 minutach gry.

Luz, temp. skaczą od 60-75*. Bez żadnych sterowników, laptop działa już ponad 40min, i się ani razu nie zaciął(w tle włączony film). Zwykle mi się zacinał już. Zmienię mu pastę zaraz i przeczyszczę wiatraczek, akurat łatwy dostęp jest. co do HWMonitor, w tym przypadku bardzo nie zakłamuje, pomyliłem się :slight_smile:

To wysokie i tu może być problem?

 

Daj po naprawie i po obciążeniu (30 minut dobrego grzania) temperatury z Core Temp, on zapisze najwyższe - to dobry program.

Kurde, coś mi z tą grafiką nie pasi. Zainstalowałem stery i zaczął się zacinać, do tego coś się powaliło z ustawieniami ekranu, że nie miał podświetlenia, reset nie pomagał, a pomogło odinstalowanie sterów. Instalowałem sterowniki ze strony ATI, przez program, który wykrywa grafikę. Testy zrobię OCCT, nawet nie mam w co grać. 

Jak karta grafiki pracuje tylko na sterze systemowym, a nie chce na producenta? to dużo wskazuje na przegrzewanie lub uszkodzenie grafiki.

4n6.png

Ma już 58 stopni na luzie, a jak dostanie obciążenie?

Właśnie testuje procek OCCT, po 10min max temp. 78*, aktualnie 75*. 

CPU:

https://skydrive.live.com/redir?resid=195BA32C86929B5!2452&authkey=!AN7Hd8HtdJ_2fS0&ithint=folder%2c.png

Daj z Core Temp

 

http://ark.intel.com/pl/products/49020/Intel-Core-i3-370M-Processor-3M-cache-2_40-GHz

 

W sumie do 90 ,to mu jeszcze brakuje, ale może być zawsze niżej. No i CPU ma zabezpieczenia termiczne, więc albo zmniejszy taktowanie, albo się wyłączy. Gorzej z chipem lub dedykowaną kartą?

No właśnie temp. max. w core temp były Core #1 78; Core #2 79. To były max, a normalnie 75 przy 100% użyciu procka :wink:

A grafika tam jest radeon HD 5XXX nie wiem jaki dokładnie. Znowu zainstalowałem jakieś stery i zaczyna się tak samo, ze strony ATI ja instaluje brak podświetlenia i się zacina i w dodatku jakies komunikaty mi wyskoczyły jak chciałem uruchomić GPU-Z. Załączam w linku. A jak instaluje ze strony ASUS’a to tylko się zacina. 

 

@UP

Ten link z GPU-Z: 

https://skydrive.live.com/redir?resid=195BA32C86929B5!2453&authkey=!AKp1S6r1Sf6JD_8&ithint=folder%2c.jpg

Sprawdź to na innym sprawnym dysku, system + stery do płyty + stery do grafiki i test, bo może masz bałagan.

 

Ale i tak temperatura GPU za wysoka, trzeba zacząć od sprzętu (przegląd i zbicie temperatur)  i dopiero test na świeżym systemie.

Co do temp. grafy to w stresie miał 63* w OCCT, ale testowałem jakoś 5min.

 

@UP