[S] Markowy PC (Xonar, Antec, Noctua)

Witam

Komputer na następujących podzespołach:

Płyta główna: Foxconn P35A-S

CPU: E8400 C2D 3.0 GHz

Chłodzenie CPU : Noctua NH-U12P (z dwoma wentylatorami Noctua NF-P12 1300)

Dodatkowe chłodzenie w obudowie 4 wentylatory Noctua NF-P12 1300

Regulator obrotów : Zalman MFC1 na wszystkie 6 wentylatorów Noctua. Poza regulacją jedynie wentylator na grafice i ten w zasilaczu (ale są ciche)

Obudowa: Antec P182 (większość kabli chowana pomiędzy płytą główną a obudową, komora zasilacza oddzielona od reszty)

Zasilacz: modularny Corsair HXEU 620W (odpinane kable, cichy - 17dB)

RAM: 2x1GB Good Ram Pro 1066MHz DDR2 (RAM z wymiany gwarancyjnej, ma pół roku - co ciekawe to kości o niższym niż zwykle minimalnym napięciu: wystarczy tylko 1,95 V do pracy na 1066 MHz). Te dwie kości pracują cały czas na standardowych 1066 Mhz, nie podkręcane w ogóle.

Dodatkowo mam jeszcze 2 kości GoodRam Pro 2 x1GB 900MHz DDR2, które można wysłać na naprawę gwarancyjną (komputer z nimi startuje ale zdarza się, że wyskakuje bluescreen).

HDD: 2x 250 GB Seagate ES.2 (serwerowe) 7200rpm spięte w RAID 0

Grafika: ASUS Radeon 3850 Super Cooler 512 MB GDDR3

Napędy: 1xFDD, 2x nagrywarka DVD (jedna Piooner z Light Scribe, druga ASUS)

Karta Muzyczna: profesjonalna ASUS XONAR D2/PM

OS: oryginalny Windows XP Professional (licencja, faktura, naklejka)

Mogę dodać jak cena będzie satysfakcjonująca:

tuner TV Winfast TV2000

Mysz: icon7 Z500

klawiatura bezprzewodowa aluminiowa SpeedLink (myszka w komplecie, ale zaczynało wariować kółko i odtąd używałem powyższej Icon7)

zestaw gier (oryginalne, z płytkami i pudełkami), niektóre nawet oryginalnie zafoliowane, nie otwierane.

Większość podzespołów kupowana w komputroniku. Prawie do wszystkiego mam jeszcze pudełka, płytki z dodatkowym oprogramowaniem, sterowniki (choć najnowsze wiadomo, że będą w sieci na stronach producenta) dowody zakupu do wszystkich części też powinny się znaleźć.

Komputer w pełni sprawny, cały czas pracuje. Nie był katowany (gram rzadko, głównie programowanie, przeglądanie sieci, filmy, muzyka).

Regularnie (co kilka miesięcy) czyszczony dokładnie z kurzu. Przed wysłaniem/odbiorem będzie jeszcze raz wyczyszczony.

Zdjęcie środka:

http://img526.imageshack.us/img526/6323/pc1y.jpg

Więcej zdjęć oczywiście mogę wysłać na maila. Aktualnie w komputerze oprócz wyżej wymienionych dwóch dysków spiętych w RAID’a są jeszcze 2 inne, które sobie zostawiam.

Cena jaka mnie interesuje za komplet to 2499 zł (w tej cenie tuner, gry, mysz i klawiaturę oczywiście dokładam do kompletu).

Cena możliwa do negocjacji.

Odbiór osobisty w Łodzi (ewentualnie gdzieś po drodze na trasie Łódź - Radomsko - do uzgodnienia).

Wysyłka możliwa, ale tylko ubezpieczona (kosz ponosi kupujący). Mogę wystawić na allegro.

Przepraszam, żartujesz?

Napisałem do negocjacji.

Propozycje kupna miałem niedawno 2000 zł, ale to moim zdaniem trochę za mało.

Nie chcesz kupić, nie komentuj. Nie sprzedaje bubla z podzespołami spod lady no name albo marki 中國狗屎

E: specjalnie dla Ciebie wycena poszczególnych części (ceny przeważnie na podstawie zakończonych skutecznie (z ofertą) aukcji allegro)

Razem 2530 zł. Zaokrągliłem w dół i wyszło 2499 zł, + cena do negocjacji.

Do tego dodaję jeszcze 2x1 GB RAM Goodram Pro 900, nie do końca sprawne ale z paragonem na gwarancji wieczystej.

Nie sądzę więc, aby moja propozycja cenowa była tak wysoka, aby traktować ją tylko jako żart.

Jestem skłonny do negocjacji, ale jak mi ktoś ma zamiar zaproponować 1000-1500 zł to to będzie żart :slight_smile:

Wybacz, ale muszę się wtrącić, bo ktoś może się złapać na to, jeśli się nie zna. Komputer nie jest wart nawet 1200zł. W sklepie internetowym można za 2500zł kupić bardzo dobry sprzęd znacznie wydajniejszy od Twojego. To, co sprzedajesz, nie pociągnie średniowymagających gier, nie mówiąc już o reszcie. Ludzie, nie dajcie się zrobić w balona.

Zgadza się - sprzęt wart byłby i 1200 zł gdyby miał obudowę no name, zintegrowaną kartę dźwiękową, gorsze wentylatory i zasilacz.

Gdyby komputer był wart tyle ile piszesz sprzedałbym go pierwszej osobie która mi dawała 2000 zł i cieszyłbym się, że znalazł się za przeproszeniem jeleń.

Dzięki, wolę go wyrzucić lub dać komuś z rodziny niż sprzedać za bezcen.

Nikogo nie zmuszam do zakupu i komentarze są zbędne.

///literówka

Spróbuj sprzedać go w częściach.

Co z tego że masz wentylatory Noctua które faktycznie są drogie. Ale każdy kto kupi teraz nowy procesor nie dość że będzie miał szybciej to jeszcze chłodniej więc dodatkowe chłodzenie będzie zbędne. Myślisz że zwykły użytkownik PCta potrzebuje napędu FDD lud 2xDVD ?

Każdy kto da więcej niż 1500zł za ten zestaw będzie jeleniem i niestety ale takie są realia rynku.

Za 2000zł spokojnie można złożyć nowy zestaw dwa razy szybszy niż Ty proponujesz.

Owszem: do malucha też można włożyć silnik 150KM z motocykla, ale Mercedesem to on nigdy nie będzie.

Kolego, widzisz czubek własnego nosa tylko, skoro tyle osób ci pisze, że wart to to nie jest tyle ile ty wołasz, a ty dalej swoje wywody twierdzisz. Wiesz co mozna mieć za 2,5k? sprzęt złożony na I5-2500k i GTX560TI/6870 do tego płyta na p67 i mozna zrobić kapitalne OC na 4,5-7 GHZ. A ty proponujesz stary zestaw z masą niepotrzebnych dodatków jak FDD ( kto z tego dziś korzysta?) 2DVD? na co? Ram DDR2 drogie, stara płyta na socet 775- umierający, jakieś stare gierki 50 zł? na co? uwierz, że ktoś sobie poradzi bez tego. Nie chce mi się dalej wymieniać, ale podsumowując to: skupiłeś się niepotrzebnie na rzeczach które nijak się mają do wydajności ( wentylatory, obudowa) Co z tego, że taka droga jest buda? wykorzystujesz to w 100%? po co ci tyle wentylatorów? Nawet nie robiłeś OC. Tylko dla ciszy? całkowicie wyrzucone pieniądze w błoto. Ta karta graficzna to śmieć z przed 4 lat do tego jeszcze na starożytny AGP i DDR3, na pewno nie odpali nowych gier nawet w low.

Dodajesz masę dodatków jak myszę, wentylatory, klawiaturę, jakieś FDD, dodatkowe ramy na gwarancję, a to co ważne czyli mobo, procesor( choć ten jeszcze ujdzie), ramy itd. jest zbyt słabe jak na dzisiejsze realia. Zobacz mój zestaw z podpisu, kosztował 2200zł bez dysku ( z wyszlo by ok 2500zł) tyle co ty chcesz, a wydajności nie masz co porównywać, bo twój jest ok 5-6 lat do tyłu, a ty wołasz 2500zł? Już miałeś jelenia za 2000tys, jak dostaniesz za to tyle, to ciesz się, chyba, że wciśniesz to jakiemuś dziadkowi co nie ma kompletnie pojęcia co to procesor itd.

Wart ile? nie więcej jak 1200zł i to jest max od którego mozna lecieć w dół.

Jakie AGP?? To karta na PCI-e x16, płynnie na wysokich detalach w Crysis’a pierwszego w nią grałem, potem jeszcze bez zająknięcia w F.E.A.R 1 i 2 na max detalach w 1680x1050px. nie napisałem, że nie robiłem OC w ogóle tylko, że nie był katowany.

Obecnie CPU działa na 3.2 GHz przy RAMie na 1066MHz.

Obecny RAM nie był w ogóle podkręcany ponad nominalną wartość.

Zamierzam pozbyć się stacjonarnego komputera i chcę kupić laptopa, więc po co mam zostawiać sobie klawiaturę czy FDD albo wyjmować wentylatory?

To komputer składany w połowie 2008r. więc jaki ma być? Nie pisałem już, że jego złożenie wtedy kosztowało mnie prawie 6000 zł bo to nikogo nie obchodzi.

Sprzedaję cały zestaw jaki obecnie używam i tyle. Nie chcesz kupić nie komentuj.

Komputer jest sprzed 4 lat. Dokładnie w maju i czerwcu 2008 roku składany.

W tamtym czasie podstawowe podzespoły do mojego peceta kosztowały podobnie, ale dołożyłem prawie drugie tyle na całą otoczkę aby mieć solidny i pewny sprzęt.

haha, dobre. Może Twój cały jest tyle wart.

Wyżej wymieniłem wszystkie podzespoły i ich ceny, które sprawdzałem dzisiaj w zakończonych aukcjach allegro z ofertami kupna.

Nie spinajcie się tak, bo wam żyłka pęknie.

Nie chcecie kupić - nie zmuszam nikogo do tego, więc proszę powstrzymać się od zbędnych komentarzy.

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy że sprzęt się starzeje. Mogłes w tamtym okresie dać mniej, teraz byś lepiej wyszedł. Koniec, ale jak ktoś to kupi za choćby 2 tys to jest na prawdę jeleniem… Kupować za takie pieniądze sprzęt z 4 lat do tyłu, śmiechu warte. Żyj marzeniami.

Ja w 2008 kupiłem laptopa za 2000zł, dziś jest warty max. 300zł, taka jest rzeczywistość. Sprzęt szybko się starzeje, a pieniądz traci na wartości.

Pozdrawiam!

Wiem, że sprzęt się starzeje, dlatego nie pisałem że dałem 6000 zł i chcę 4000 zł.

Ale realna wartość tego komputera na podstawie zakończonych z ofertami aukcji allegro to na części ok. 2500 zł. W zestawie zawsze jest taniej ale bez przesady, 2000 zł to cena i tak dobra.

Bierz pod uwagę całość, a nie wybrane podzespoły…

Najlepiej wyszedłbym, gdybym kupił wtedy macbooka lub iMaca. Trudno, mój błąd. Sprzęt Apple zawsze trzyma cenę i nie ma takiej nienawiści przy sprzedaży jak u pecetowców, dla których liczą się tylko cyferki w benchmarkach, nieważne że sprzęt jest brzydki i na gorszych podzespołach (ogólnie) byleby miał więcej punktów od komputera kolegi z ławki…

Smutne ale prawdziwe.

Nie będzie chętnych - jak kupię laptopa będę pewnie sprzedawał na części.

Ty ustalasz cenę, kto będzie chciał to kupi, ale kupujący ma prawo znać opinię innych użytkowników.

Pozdrawiam!

Ok, fakt nie znalazłem oczywistego jak mi się wydawało punktu w regulaminie działu giełdy “nie kupujesz - nie komentuj”, więc przyjmuję zdania innych.