S-Video i połączenie TV-Laptop

Witam.

Posiadam w komputerze złącze wyglądające jak S-Video (ale z dodatkowymi stykami). Zdjęcie tego złącza jest zamieszczone pod tym wpisem. Ze względu na to, że wysiadł mi stacjonarny odtwarzacz DVD (a konkretnie coś odpowiedzialne za obraz) wymyśliłem, że podłączę mój komputer z DVD do telewizora. Telewizor posiada standardowe złącze typu S-Video. I tutaj pojawia się problem. Czy zwykłym kablem S-Video podłączę mój komputer do telewizora tak, abym na telewizorze ujrzał to co jest na ekranie mojego komputera? Czy mam do tego używać jakiegoś dodatkowego oprogramowania?

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Pozdrawiam

IcyMat

http://icymat.eu/upload/svideo.JPG

Powinno zadziałać. Trzeba w sterowniku grafiki ustawić dodatkowe wyjście.

IcyMat ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zależy jaką masz kartę graficzną? Jeżeli NVIDIA to powinno działać bez problemu, bo tylko skrajne styki są wykorzystywane. Trzeba tylko przestawić w ustawieniach karty, żeby wyświetlała to samo na drugim monitorze-(ALLPlayer ma też opcje przerzucenia obrazu na drugi monitor-telewizor). Jeżeli ATI, to obraz może być czarno-biały. Poczytaj na stronie:

http://www.solar.blurp.org/tvout.html

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - mam kartę NVIDIA i już raz (przez inne złącze) podłączyłem drugi monitor więc już wiem jak wszystko poustawiać.

@Agaton: Poprawiłem tytuł tematu - mam nadzieję, że dobrze :wink: