[Sabayon 7] Automatyczne łączenie z WIFI

Witam!

Chciałbym, żeby po zalogowaniu się Sabayon automatycznie łączył się z siecią bezprzewodową.

Wprawdzie w Połączeniach sieciowych jest zaznaczona opcja “Łączenie automatyczne” w ustawieniach mojej sieci bezprzewodowej, jednakże i tak za każdym razem, po uruchomieniu, muszę ręcznie wybierać sieć i wpisywać klucz, co jest z deka uciążliwe.

Z góry dzięki za pomoc!

Jaki masz interfejs graficzny?

GNOME 3

Dziwne jesli uzywasz network menagera powinien przywracac polaczenie przy ponownym uruchamianiu, poszukaj tu: http://forum.sabayon.org/viewforum.php?f=52&sid=6e193fc052ba1ffabdbd84cdec3c4e0f, i zajrzyj tutaj: http://www.sabayon.pl/

Dodane 11.11.2011 (Pt) 20:42

Niemialem stycznosci z gnome3 wiec niewiem co tam jest grane z netorkmenagerem, sprawdz ustawienia sesji pzdr.

Dzięki za wskazówki.

Problem został rozwiązany.

Mozesz napisac jak rozwiazales problem? Mozliwe ze komus to pomoze rozwiazac podobny problem pzdr.

W moim przypadku wystarczyło w Network Managerze wyłączyć automatyczne łączenie interfejsu eth0.

Nierozumiem co to ma ze soba w ogole wspolnego, dziwny konflikt no ale najwazniejsze ze twoj problem zostal rozwiazany pzdr.

No właśnie ja też nie bardzo rozumiem. Przed zakładaniem tego wątku nie spodziewałem się, że chodzi o eth0. No ale w każdym razie ważne, że hula :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie. Temat uważam za zamknięty.

Może interfejsy sieciowe mają inne nazewnictwo, np. u mnie kiedyś pod Debianem było tak, że eth0 to była karta sieciowa, a eth1, to bya karta WLAN.

Pozdrawiam!

W moim przypadku eth0 to właśnie karta sieciowa, a karta WLAN to wlan0. Interfejs eth0 jest przeze mnie na chwilę obecną nieużywany. Być może automatyczne łączenie się eth0 w jakiś sposób “blokowało” wlan0, przez co nie następowało połączenie z siecią bezprzewodową i całą procedurę trzeba było wykonać ręcznie.

Przypomnialo mi sie ze sprawa automatu byla juz gdzies opisywana , z tego co pamietam nie moze byc dwoch “auto” poniewaz jeden z tych dwoch dostanie priorytet i w tym przypadku jest to “eth0” prawdopodobnie jako pierwszy na liscie, nalezy to traktowac jako bug i zglaszac tworcom danej dystrybucji pzdr.