Sagem 800 - problem z wykryciem

Witam natrafiłem się dzisiaj u kolegi na bardzo dziwny problem. Mianowicie po formacie dysku z Widnows’em i zainstalowaniu świeżej wersji, system nie może wykryć modemu Sagem 800. Wszystkie inne urządzenia podłączane pod usb i to pod każde bez wyjątku działają normalnie, prócz w/w sprzętu. Komputer był skanowany przeciw wirusom, formatowany ponownie, były wgrywane nowsze sterowniki od modemu i od płyty głównej. Próbowałem także zainstalować sterowniki nieautomatycznie, no co tylko można. A komp nic jakby nie mógł odczytać czym jest ten sprzęt. Modem był sprawdzany u mnie jest sprawny, ja zanosiłem swój do kolegi też nic z tego. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o pomoc, ponieważ już mi się skończyły pomysły.

Sprzęt:

Płyta główna: Asus P5B

Chipset: LGA 775

Procesor: Intel Pentium Dual-Core 1.8

System: Windows XP z Service Pack 2

Pozdrawiam, Maciass

Instalowałeś Neostradę?

Jeśli tak, to jak pamiętam - tam zaczynało się instalować sterowniki BEZ podpiętego modemu - podpinało się go w trakcie instalacji (programik “mówił” kiedy) …

Sterowniki były instalowane bez podpiętego modemu :wink:

Może modem sie popsuł. Sprawdź na innym komputerze

no to moze zepsuty USB albo modem? zadzwoń do neo

przecież kolega pisze, że sprawdzał modem u siebie :?

Maciass a co się dzieje jak podczas instalacji program prosi o podłączenie modemu? (lub rozłączenie i podłączenie ponownie)

Jeszcze jedno - zainstalowaliście sterowniki od płyty głównej ?

efazeti:

Niestety nic. Jakby nie widział modemu.

JAg:

Jak już napisałem wcześniej zainstalowałem nawet najnowsze wersje :wink:

może kabel jest uszkodzony? sprawdzałeś kabel u siebie? czy tylko modem?

W panelu sterowania wszystko w porządku ( widać: “Rozszerzony kontroler hosta” ) ?

Sprawdzaliście w różnych gniazdach?

Zanosiłem mój modem razem z kablem.

EDIT:

Oprócz tego, że modem jest wyświetlany jako “USB Device”, wszystko gra. Sprawdzałem nawet gniazda z przodu obudowy.

Jeśli wam to coś powie dźwięk jaki jest wydawany podczas podłączania urządzenia USB, nie jest taki jak zwykle, tylko jakby podwójny, przerywany (nie wiem jak dokładnie określić). To wszystko świadczy jakby był problem z USB, lecz dlaczego jedynie modem jest źle wykrywany :!:

Maciass

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.