Sagem F@st 800 na W7 64 - działa, ale

Witam. Niedawno jeszcze miałem problem z instalacją modemu Sagem F@st 800 E4 od Netii na systemie Windows 7 Ultimate 64 bit. Próbowałem różnych sterowników, ale nie działały - albo wyskakiwał blue screen, albo powiadomienie o braku cyfrowo podpisanych sterowników.

Wyłączyłem sprawdzanie takich cyfrowych podpisów w trakcie bootowania komputera, wywołując menu trybu awaryjnego F8, a potem, już z poziomu systemu, zainstalowałem za radą rumot59 jedne z pobranych z neta sterowników i kliknąłem OK, gdy pojawił się samoznikający ekran “podepnij modem, to zniknę” - wcześniej od razu wpinałem USB. Podziałało! Modem podłączony dopiero chwilę potem przyniósł mi komunikat o poprawnej instalacji urządzenia i stabilne połączenie - dokładnie takie jak na XP, nazwa użytkownika, hasełko i jazda.

Tymczasem po włączeniu komputera i wykryciu przez niego działającego urządzenia… znów wyskoczył blue screen! Działo się tak, ilekroć włączyłem komputer z wyłączonym wymuszeniem cyfrowych podpisów na sterownikach.

Dopiero usunięcie sterów modemu i instalacja ich na nowo według wczorajszego schematu pozwoliła mi połączyć się z internetem.

Jest sposób na to, żebym nie musiał się w tym grzebać każdego dnia? Taka instalacja sterów po każdym włączeniu kompa jest trochę uciążliwa…

Z góry dzięki za pomoc.

A próbowałeś to zrobić tak:

Wywalasz cały soft jaki żeś zainstalował do tego modemu (również z rejestru).

Ściągasz to:

http://support.sagemcom.com/site/driver … -A_4_8.zip

Ustawiasz w pliku tryb zgodności z vista sp2 i uruchamiasz go jako administrator (no a potem VPI=0, VCI=35 jak na liniach tepsy albo VPI=8 jak na netii).

Korzystałem kiedyś z tego modemu na 7 x64 instalując sterowniki od Visty x64 znalezione gdzieś w sieci i wszystko pięknie śmigało.

jest rozwiazanie kup normalny router adsl

Teraz już w ogóle nie działa. System się zawiesił po kilku godzinach bezproblemowej pracy, pojawił się czarny ekran. Zresetowałem komputer. Teraz instalacja KTÓRYCHKOLWIEK sterowników w dowolnej konfiguracji nie pomaga i po podłączeniu modemu wyskakuje blue screen. Przywracanie systemu do wczorajszego dnia nic nie dało.

Stawiam piwo temu, kto mi pomoże…