Sagem F@st 800 na Windows 7 64bit (Netia)

Kolejny problem z tej serii…

Dzisiaj zainstalowałem Windowsa 7 64 bit i wszystkie sterowniki. Przychodzi czas na Netię i… zonk. Nieprawidłowo zainstalowane urządzenie, sterowniki niepodpisane cyfrowo.

Co już robiłem:

  • instalowałem różne wersje tych drajwerów: pod W7, pod Vistę, wersję 4.8, kilka niepodpisanych numerycznie z TP a także z vista.pl [czasem po podłączeniu wyskakiwał blue screen, czasem instalacja kończyła się takim komunikatem jak podałem powyżej, ale z netem połączyć się nie mogę]

  • operacji dokonywałem jako administrator

  • często wybierałem instalację z pliku setup ustawionego w tryb zgodności z Vista SP2

  • za pomocą wiersza poleceń wyłączyłem sprawdzanie cyfrowego podpisywania sterowników - jednak nic to nie dało, nadal wyskakuje komunikat o ich wykrytym braku

Co się dzieje [w większości przypadków]:

  • najpierw wyskakuje dymek że urządzenie zainstalowane, a potem drugi - że zainstalowane nieprawidłowo. Kiedy przez tę ikonkę połączeń na pasku zadań chcę się połączyć z tym netem [w W7 oznaczonym jako “łącze szerokopasmowe”], wyskakuje błąd 651, a gdy klikam na dymek błędu - pojawia się komunikat o braku cyfrowego podpisu sterowników, chociaż wyłączyłem przez wiersz poleceń [jako administrator] ich wykrywanie.

Co mam robić? Próbowałem już wszystkiego. Ratujcie : P

Masz to coś przypominające router (netia spot) ? Próbowałeś tego:

Nie i nie będę go miał. Mam Sagema F@st 800.

Sagem f@st 800 nie uruchomisz na windows 7 tak x32 jak i x64. Ma sterowniki napisane dla tego systemu, ale nie mają one cyfrowego podpisu przez co równie dobrze mogłoby ich wogóle nie być.

Ale wyłączyłem sobie w systemie sprawdzanie cyfrowych podpisów, więc o co chodzi?

@theW7 - próbowałeś trików z samodzielnym podpisywaniem sterowników i/lub dodatkową kombinacją z opcjami NOINTEGRITYCHECK ?

Pierwszy lepszy opis który znalazłem : http://www.searchengines.pl/Instalacja- … 31669.html

Jedna mała uwaga - kiedyś dawno temu dzięki podobnemu trikowi zainstalowałem jakiegoś Sagema F@st na Viście - ale coś mi podpowiada, że to nie była wersja 64 bitowa - więc sugerowałbym porządne zabezpieczenie systemu przed podjęciem próby, tym bardziej że model sterowników x64 jednak znacząco się różni.

PS. Odpowiedź na ostatnie pytanie znajdziesz również w topicu który podałem.

Miałem ostatnio podobny problem z ZTE ZXDSL 852 v2 z neonalazłem program do podpisywania sterowników (Driver Signature Enforcement Overrider dseo13b.exe) ponieważ strowniki dla Visty 64bit są te samy brak tylko podpisu dla 7, niestety nie chciało podpisać sterownika. Zakończyło się na zakupie nowego modemu, akurat w Orange (TP) kosztował 39zł routero-modem ZTE z wyjściem RJ45, więc urządzenie skonfigurowane i na kompie nic nie potrzeba instalować żadnych sterowników do modemu.

Żadnych innych propozycji? Nie będę ukrywał, że zależy mi na czasie…

Ja od pewnego czasu korzystam z Sagem f@st 800 pod W-7 64 bity, nie mam problemów z netem, co więcej działa mi sieć domowa tylko muszę zaznaczyć że :

1.Korzystam z Neti na łączach TP

  1. Podczas instalacji wybieram opcje na łączach TP (neostrada), wskakuje info o niepodpisanych ster. ale to nie przeszkadza w funkcjonowaniu internetu.

Tez mam netie na laczu tp, i tez wyskakuje mi info o niepodpisanych sterach - z tym ze u mnie net nie dziala :stuck_out_tongue: mozesz powiedziec jak DOKLADNIE sie laczysz?

/sry za brak pl, pisze z fona

Czy używałeś patcha w celu instalowania innych kompozycji nie ze strony MS?Jeśli tak to prawdopodobnie w tym jest problem.

Nie, nie używałem żadnego patcha. Jeśli powinienem, dajcie link.

Wciąż pilnie potrzebuję jakiegoś skutecznego rozwiązania problemu.

To ciekawe bo używałem zarówno sterów do fasta800 jak i innych programów które miały nie podpisany sterownik, na win7 x64 i nigdy żadnych problemów nie miałem- z używaniem jak i instalacją :razz:

Ludzie, nie chwalcie się, że rozwiązujecie problem z tym albo obchodzicie alerty W7 o sterownikach, tylko powiedzcie mi, jak ja mam to zrobić…