Sagem fast 800 i neostrada 10mb czy modem da radę?

Witam mam takie pytanie, otóż mam obecnie internet 2mb z Orange oraz modem na usb Sagem fast 800 z którym nigdy nie miałem żadnych problemów. Dostałem propozycję z orange na zmianę prędkości do 10mb, stąd moje pytanie czy będę mógł dalej korzystać z tego modemu, bez kupowania żadnych routerów. Wiem, że modem ten obsługuje maksymalnie 6mb, ale czy nie będzie żadnych problemów z tym, że zamiast 10 będę miał 6mb. Z góry dziękuje za pomoc

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Będzie działał, tyle że maksymalnie wyciągnie jeno te 6mb.

Aha dziękuje, a nie powinno być problemów z rozłączaniem czy pingiem skaczącym?

w teorii max 8 ale w praktyce max 6…

jeśli masz dobrą linię i do tej pory nic nie zrywało to raczej z tym problemu nie będzie, ale nie zaszkodziło by zmienić ten stary już modem na nowszy z ADSL2+, przy przejściu na inną opcją orange daje modem za (jak dobrze pamiętam) 49 zł

Do tej pory nic nie zrywało wszystko było dobrze, a właśnie nie chcę zmieniać na router bo tak mogę szybko zmieniać ip bezproblemowo, a wiem, że w routerze jest z tym trochę problemów.

W routerze musisz albo wyłączyć z prądu i podłączyć go ponownie, albo wejść do jego ustawień i restart, ewentualnie jak ściągasz przez jDownloader to jest możliwość konfiguracji skryptu aby połączenie było restartowane aby nie czekać na pobieranie z serwera z limitem IP.

Dziękuje za informacje, więc chyba zostanę przy sagemie, a router zawsze mogę kupić, mam tylko nadzieję, że internet będzie chodził bez problemów przy tym 6mb :slight_smile: