Saitek Cyborg Mouse, problem z "Profile Editor"


(Jimek) #1

Witam!

Stałem się (nie?)szczęsliwym posiadaczem w.w. przedmiotu. Drivery zainstalowałem, program do przypisywania funkcji klawiszy w myszce też. Wszystko generalnie "okej".

Lecz nadszedł czas grania w gry i próby przypisania klawiszy tak, by działały i spełniały swoją rolę.

Tu zaczyna się problem. Saitekowy "profile editor" jest taki chaotyczny, w ogóle nie rozumiem co do czego i na co. Manual generalnie jest, po angielsku. No ale ja niestety widać nie rozumiem angielskiego na tyle, by zrozumieć "co oni do mnie mówią". Próbować, próbowałem, ale nic mi nie wychodziło.

Tak więc zwracam się z prośbą dla ludzi którzy wiedzą/umieją się tym bawić by mi to jakoś wytłumaczyli, bo męczę się już dosłownie cały dzień, a jakichkolwiek skutków brak.


(Schechovsky) #2

http://saitek.com/uk/supp/ssticon.htm

Może pomoże.

Pytanie z innej beczki. Sam kupiłeś ?


(Jimek) #3

Akurat z tym problemem sobie już poradziłem :stuck_out_tongue: Już właśnie mogę uruchomić "Profile Editor", tylko za cholerę nie rozumiem zasady jego działania.

Jeżeli o to chodzi, to tak, kupiłem na allegro, ale ze sklepu.


(Schechovsky) #4

Szczerze trudno jest cokolwiek o tej myszce na necie znaleźć. Zero testów na polskich stronach, jakieś marne wzmianki na esporcie. Jesteś w stanie zapodać zrzutem z ekranu tego edytora ?

Za ~~ 150zł można już zachaczyć o g5 albo lachesisa ; <


(Jimek) #5

Zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... d485ce7176

Link do manuala (gdyby chciało się rozwalać regułki i działanie):

http://www.saitek.com/manuals/Cyborg%20 ... manual.pdf

Dodam, że próbowałem ustawić pod klawisze różne kombinacje. Np. "Thumb Button" = "Shift, S" .Aby przy kliknięciu wychodziła duża litera "s" (nie działało).

Nie czaje o co chodzi z tymi "Mode 1". Jak co poustawiać itd.


(Schechovsky) #6

Przyznam szczerze, że to jakaś magia ; ) Słuchaj, próbowałeś np. w danej grze (jeśli grasz oczywiście) ustawić przyciski ?

Może tu coś znajdziesz o ile jeszcze nie zaglądałeś :

http://www.bit-tech.net/gaming/pc/2008/ ... ng-mouse/2

http://hardware.gwn.com/reviews/review. ... Mouse.html


(Jimek) #7

W grach właśnie próbowałem, oczywiście bez żadnego skutku. W Assassin's Creed niby da się ustawić mysz na 5ć przycisków, co wcale mnie nie ratuje, bo tyle to ja mogłem zrobić na starej myszce (czyt. te klawisze na kciuk dla mnie najważniejsze nadal nie mogą być ustawione). A generalnie właśnie kupiłem tą myszkę głównie z myślą o grach.

Przejrzałem, poczytałem, ale w pierwszym linku generalnie nie ma nic konkretnego tłumaczącego działanie tego programu. W drugim trochę o nim mówią, ale to też nie rozwiązuje problemu niestety. Ale i tak ogromnie dziękuję chociaż za chęć w tym "magicznym" przypadku. :stuck_out_tongue:


(Schechovsky) #8

A to nie da rady odesłać tego Saiteka? Kupiłbyś coś z razera, ew. logitecha.


(Jimek) #9

No raczej to jest niemożliwe. Choćby nawet dlatego że sprzęt jest w pełni sprawny, oprogramowanie też. A to już akurat nie ich bolączka że nie umiem się niestety nim posługiwać. Instrukcja dodana, więc...


(Fantomas2479) #10

Może ktoś powiedzieć jak wgrać oprogramowanie do SAITEK CYBORG MOUSE?