Sakwa rowerowa na ramę - mały telefon do dużej sakwy


(Farkas) #1

http://www.roswheel.pl/torby-na-telefon/8-torba-na-telefon-na-rame-plus-wodoodporna-oslona-przeciwdeszczowa.html

Mamy sobie taką sakwę rowerową. Ja mam telefon z wyświetlaczem 5 calowym, Lumia 640. Moja partnerka natomiast ma tel. Xperia S z wyświetlaczem 4,3 cala. Chcemy sakwę z maksymalną wielkością wyświetlacza do 5,5 cala. Pytanie brzmi:

Czy większa sakwa z możliwością zmieszczenia telefonu, który ma ekran 5,5 cali nie będzie za duża dla telefonu o wyświetlaczu 4,3 cala?

Niby te 5,5 cala to max, minimum nie jest podane, więc i 4,3 cala powinno wejść, trzymać się, ale… może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?


(Domker) #2

Pytanie brzmi raczej jak tam rozwiązana jest kwestia docisku przy mniejszym telefonie.


(czarny - podstawa na której leży telefon,
czerwony - telefon,
niebieski - materiał przez, który ma działać dotyk)

Zobrazowałem to trochę, jak widać to przy mniejszym telefonie zrobi się nadmiar, który wyjdzie w postaci luzu pomiędzy wyświetlaczem, a materiałem, przez który ma być obsługiwany smartfon.
Skutek będzie taki, żeby coś zrobić na mniejszym smartfonie trzeba będzie dociskać po obu bokach przeźroczysty materiał, aby dolegał do ekranu.

Niektóre sakwy mają ten problem rozwiązany tak, że w warstwie podłoża pod telefon jest sprężysty materiał, który ma za zadanie dociskać telefon, aby przylegał wyświetlaczem do przeźroczystego materiału, bo w przeciwnym razie byłby luz i telefon by się w najgorszym wypadku przemieszczał.
Z drugiej strony wtedy większy telefon trudniej z takiej sakwy włożyć/wyciągnąć.

Zawsze możesz zrobić “life hacka” w postaci kawałka gąbki podłożonej pod mniejszy telefon. :wink:


(marcin.norin) #3

hmmm… problem rozwiązuje taka sakwa, ktora sie swoim materialem do telefonu dopasowuje i takie mozna znalezc np. na Frago.pl dosłownie za grosze a fukncjonalnosc wysoka :wink: