Sam wysuwający się CD - ROM i na dokłatkę drugi

No właśnie! Czemu mój napęd (SAMSUNG CDRW/DVD SM-352F) po włączeniu PeCeta sam się wysuwa? I jak go spowrotem wsadzę to znów się wysuwa i tak z 3-4 razy. A jeszcze teraz lepsze: mój drugi CD-ROM ( TSSTcorp CD/DVDW SH-W162C) po wsadzeniu czystej płyty (specjalnie podkreślam bo tylko te płyty są “felerne” dla tego napędu) gdy chcę nagrać czy przez Nero czy obraz jakieś płyty przez Alcohol 120% czy przez systemowe nagrywanie to wyskakuje “Nie ma płyty w napędzie CD-ROM” lub “Urządzenie jest niegotowe czy jakoś tak”. Co to jest? Filmware jest najnowsze. Nie mówcie o jakiś resecie biosu (chyba że się inaczej nie da) albo o grzebaniu w PC bo jest na gwarancji a nie chcę jej stracić :x Proszę pomóżcie! !!

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 19:01

A! Jeszcze ten wysuwający się jak go nie popchnę (nacisnę guzik) to sam się wsuwa! Co to? Haker???

nie znam sie za bardzo ale przeskanuj komputer i wyrzuć wirtualne napędy(odinstaluj alcochol daemon itp.) narazie, a jak będzie działało to instalnij programy ale nie przesadzaj z wirtualnymi napędami jak miałem ok 5 to tez mi płyt nie widział :slight_smile:

To nie zależy bo jak nie miałem tego to i tak nie działał

Jak masz NeroInfoTool to daj screena z zakładki configuration.

Jak nie masz to tu

Nero InfoTool

45e027bc09cbebb9m.jpg

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 19:20

qrczak13

No i co dalej?

Force ASPI

Jak instalować w pliku czytaj!.

W samsungu też najnowszy firmware? Jak nie zastosuj to Samsung LiveUpdate.

Zobacz czy w awaryjnym też świruje (wysuwa się).

To tak: Force ASPI nie umiem nawet z czytaj załapać

W oby dwóch jest najnowszy filmware

A w awaryjnym wysuwa się ale raz (nie wkłada się sam) a po naciśnięciu nie wysuwa się ponownie

Wypakowujesz i po kolei (dwuklik na pliki z zębatkami z rozszerzeniem .bat, nie zapominając o restartach.):

    1. dumpaspi

qrczak13 dzięki! Po instalacji Force ASPI nic się nie wysuwa! Ale jeszcze dalej pozostaje problem z nagrywaniem:cry:

Zrobiłeś?

Na wszystkich płytach tak jest (różnych producentów)?

Tak zrobiłem i dalej tak samo:(

Tak, próbowałem na 6 czy aż 7 płytach róznych producentów:) :!: :!:

Szkoda, bo można by było sprawdzić taśmy i zamienić Twoje napędy miejscami.

A od kiedy problem występuje? Coś instalowałeś?

I czy firmware to TS11? Sprawdzisz w Nero InfoTool. Zakładka Drive.

Tak

Nic nie instalowałem to zaczęło się przed wymianą filmware bo mnie to zdenerwowało i wymieniłem ale dalej ten sam problem.

Żeby mi się drugi wysuwał? (żart). Ten wysuwający jest pierwszy (biały) a niegrawywający (czarny) jest drugi w miejscu na CD-ROM (taka kolej zakupu…)

Sprawdź czy nie masz wirusa. Kiedyś nawet czytałem o tym w Ekspercie.

Widziałem że masz dużo wirtualnych. W alkoholu utworzone, czy daemon?

Mógłbyś spróbować odmontować napędy i zobaczyć nagrywanie. A potem deinstalacja alcohola/daemona, z czyszczeniem rejestru.

Chodziło mi o zamianę master-slave.

To w sumie już 3 tematy gdzie jest podobny problem.

Oto rozwiązanie na wysuwanie: