Sam zmienił mi sie dzwięk powiadomnienia

Witam
Kiedy wchodzilam na pirackie strony z filmami i serialami na telefonie przyszlo mi powiadominie z tiktoka ale dzwiek byl dziwny, byl to dzwiek robienia zdjecia, ale nawet nie taki jaki wydaje mój telefon. Dźwięk powiadomnienia zmienił się tylko w aplikacji tiktok. Przeskanowałam telefon kilkukrotnie systemowym antywirusem, ale też aplkacją eset online scanner, ale nic nie wykryło. Czy to mozliwe, że jakis wirus zmienił mi ten dźwięk? Dodam jeszcze, że dokladnie przejżalam telefon w poszukiwanie takiego dziwięku i go nie znalazłam, dlatego jest to dla mnie bardzo dziwne.

Ano… Coś teraz może siedzieć w systemie…

Tak to jest, jak się przegląda jakieś strony z filmami…

Co do dźwięku foto, to ja bym się szykował do fabryki, tj. ustawień fabrycznych. Skopiuj najważniejsze dane z telefonu na komputer lub inne urządzenie i ustawienia fabryczne, bo bóg wie co to było.

Nie było w międzyczasie aktualizacji aplikacji?

Update też mógł zmienić dźwięk w TikTok’u. Jeśli była w między czasie aktualizacja i wszystko chodzi, to jest git, ale ja bym zmienił hasła na wszelki wypadek i włączył 2FA.

To na pewno było powiadomienie od aplikacji TikTok a nie jakieś fałszywe powiadomienie podszywające sie pod TikTok, ale wygenerowane przez stronę i w przeglądarce? Czy teraz każde kolejne powiadomienie od TikTok ma ten nowy dzwiek?

Tak napewno bylo to powiadominie od tiktoka
Aktualizacji aplikacji w miedzyczasie tez nie bylo
Odistalowalam i zainstalowalam i dzwiek juz byl normalny

Co to F2F?

Przed odinstalowaniem aplikacji kazde mialo ten nowy dzwiek

2FA

Jak nie masz znaj dodanych na tiktoku ani prywantego numeru telefonicznego, to raczej mogą sobie kraść profil ze zmianą nazwy na jakąś angielską lub azjatycką - raczej przy pierwszej lepszej okazji oznaczą podpięty e-mail lub konto Google (Gmail) za nieaktualne z brakiem możliwości logowania się już na nie, by przepiąć się na nowe.