Samo podkręcany procesor?

Witam,

Ostatnio W BIOS’ie przestawiłem ustawienia na zoptymalizowane

po czym zauważyłem że za każdym  restartowaniem komputera taktowania procesora sie zwiększała

albo ja coś źle patrze np. w cpu-z mam coś takiego 

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/category_20/gallery_249920_20_14239.png

 

nie jestem pewien czy coś się zmieniło

gdzieś tam czytałem że lga 1556 jest przyjazne podkręcaniu komputera, nie wiem czy to prawda

To się ciesz, że na tym ci działa jak temperatury są w porządku to na plus dla ciebie.

Ale to jest możliwe?

Najlepiej będzie zresztą jeśli sam dostosujesz te opcje lub wrócisz domyślne nie optymalne.

Czyli co mam zrobić zostawić tak komputer czy zmienić?

Jak już jest to podstawka 1156 a nie 1556.

 

Kolejna sprawa, procesor ten ma Technologie Turbo Boost która samoistnie podbija taktowanie procesora, o tym możesz poczytać w internecie.

 

Jeżeli za bardzo nie wiesz to zostaw ustawienia biosu, na domyślnych ustawieniach.

Co do podkręcania tak na tej podstawce da się dobrze podkręcać, poczytać na ten temat możesz w google gdyż na ten temat jest sporo juz tematów w internecie.

Ok dzięki jeżeli mam boxowe chłodzenie to źle? Jakbym miał lepsze to procesor by sie samo lepiej podkręcało czy ty nie ma różnicy?

przepraszam za pomyłke w lga 1156(brat mnie wkurzył)

No to chyba jasne ? Czym mneijsze temperatury większy popis przy oc ( jeszcze zależy na ile płyta pozwoli )

To sie chyba dobrze składa bo wymienia w komputerze obudowe będzie lepiej powietrze przechodzić

Teraz miałem “noł nejm z marketu” i nie było żadnych wiatraczków do odprowadzenia ciepła

I klape miałem ciągle otwartą inaczej komp sie wyłączał

Miło wiedzieć o automatycznym podkręcaniu cpu :slight_smile: