Samo resetujący się komputer

Witam!

Mam taki problem.Otóż gdy włączam komputer (normalnie windows się ładuje) i wybieram użytkownika i gdy jestem na pulpicie to komputer sam mi się resetuje :frowning: . Mało tego. Gdy jest ten znak niebieski i to logo Energy to procek jak by sie dopiero włączył. Do tego nie mogę wejść do trybu awaryjnego.Też mi się resetuje gdy wchodze do trybu awaryjnego i znowu procek mi się włącza.Aha i to się zaczęło gdy podłączyłem kartę sieciową “RaLink”.Mam Windows’a XP.

Ta karta chodziła mi tylko 1 dzień.

Właściwości mojego kompa:

Płyta główna :

  • Gigabyte 945P-S3 945P Exprees , DualDDR2-667 , SATA2.

Procesor :

  • Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz , 800FSB , 2MB Cache.

Pamięć :

  • Kingston 2 x 512MB 533MHz DDR2

Karta grafiki :

  • Gigabyte Geforce 7300GT , 256MB GDDR2 (128bit)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeśli to się zaczęło gdy podłączyłeś kartę sieciową “RaLink” to ją odłącz i spróbuj wtedy.

Nie masz żadnych bluescreenów przed resetem?

nie. żadnych bluescreenów

I gdy to odłączyłem też nie działa.

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

mala porada a moze przed wczytywaniem sie windowsa czyli p pierwszym ekranie niech nacisnie F8 i wylaczy auto restart po bledzie systemu wtedy jesli taki blad istnieje wyswietli mu sie bluesreen…??

Taka mala moja sugestja…

Sprawdź zasilacz czy nie ma brakujących napięć, (są takie testery za ok 80 zł) oczywiście pamięć (czy nie ma błędów) program mem test polecam (wersja dosowa), należy też sprawdzić czy hdd nie posiada bad sectorów oraz czy płyta głowna nie ma błędów (post kartą diagnostyczną), wszystko może mieć winę a nawet zakurzony sprzęt w środku a więc możesz wyczyścić w srodku kompa najlepiej sprężonym powietrzem - tylko nie odkurzaczem - szczotki od odkurzacza gromadzą napięcie elektryczne co może dopuścić do rozładowania i przeskoku iskry na delikatne elementy kompa, najlepiej użyć sprężone powietrze. to tyle po tych testach dowiesz się co jest z kompem (aha i system w razie co można przeinstalować)