Samo zapełniający się dysk z Windowsem

Witam, ostatnio zauważyłem, że dysk C,na którym znajduje się Windows sam się zapełnia. Nie mam pojęcia dlaczego. Chętnie poradzę się jak się z tym uporać.

Sprawdź tym http://www.dobreprogramy.pl/WinDirStat,Program,Windows,12056.html lub podobnym programem które pliki/katalogi tak ci puchną to będzie łatwiej zidentyfikować problem

http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,Program,Windows,12322.html

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Może masz włączone punkty przywracania i dlatego. Ale co znaczy zapełnia ? Ile wzrasta obszar zapisu dziennie, tygodniowo itp ?

 

Nie mam włączonego punktu przywracania systemu, o ile mi wiadomo. Codziennie o jakieś parę GB wzrasta, ze 124Gb nagle się 12 zrobiło.

Przeanalizuj partycję za pomocą SpaceSniffer (kliknij na program prawym przyciskiem myszy i Uruchom jako administrator).

Usuń pliki Tymczasowe

 

Zrobiłem: http://wrzucaj.net/image/AIA

Kliknij prawym na dysku C: wybierz właściwości i kliknij na [oczyszczanie dysku]. W następnym oknie kliknij na [oczyść pliki systemowe] i wpisz hasło administratora. W oknie które ci się pojawi zaznacz wszystkie elementy w szczególności [windows update --oczyszczanie] oraz [pliki kopii zapasowej dodatku service pack]

Gdzie znajduje się opcja [oczyść pliki systemowe]? Ponieważ nie mogę znaleźć.

W oknie oczyszczania dysku jest przycisk oczyść pliki systemowe.

Tak jak na tym filmiku http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/delete-files-using-disk-cleanup#delete-files-using-disk-cleanup=windows-7 tylko zamiast naciskać ok to kliknij oczysc pliki systemowe, tam zaznacz co napisałem wcześniej i dopiero zatwierdź ok.

Folder System Volume Information (w nim sa przechowywane punkty przywracania systemu) zajmuje 66GB.

 

Wykonaj Aby usunąć wszystkie punkty przywracania oprócz najnowszego:

 

Zmniejsz ilość miejsca przyznanego na przywracanie systemu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/how-much-disk-space-does-system-restore-require

 

Folder Downloads (pobieranie) zajmuje 13,2 GB

 

Kosz zajmuje 5GB

O, nie wiedziałem. :stuck_out_tongue: