Samo zmieniajaca sie rozdzielczosc przy starcie

Witam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc . Opisze swoj problem , posiadam Monitor LCD firmy SAMSUNG SyncMaster T200 Kontrast 20000:1 i czasami zdarza mi sie ze po wlaczeniu komputera zmienia mi sie calkowicie rozdzielczosc .OPTYMALNA i preferowana rozdzielczosc przez monitor jak i mnie wynosi 1600x1050 ale czasami zmienia sie ona samoistnie na 1600:1200 lub 1440x900.

Gdy wchodze w wlasciwosci ekranu ->ustawienia mam z 20 mozliwosci ustawienia rozdzielczosc gdy jednak monitor ma ustawiona dobra rozdzielczosc mozliwosci jest 5/6 . Zdarza mi sie tak drugi raz w ciagu miesiaca . Odziwo ten problem po jakims czasie sie sam rozwiazuje , ale wolalbym to naprawic by taka sytuacja nie miala miejsca. Czy przyczna tego problemu moze byc fakt ze na komputerze sa 2 profile ktory jeden uruchamia sie odrazu i gdy niezdarzy sie uruchomic jest wylogowywany przez uzytkownika ? PROSZE O POMOC

Gdy windows nie pamięta ustawień, to w większości przypadków złe ustawienie komputer/właściwości/ zaawansowane/ opcje wydajności zaznaczyć "niech system windows wybierze optymalne ustawienia. Drugie, to może być za słaba bateria CMOS.

Pewnie może być tak jak mówi Bogdan ,albo coś ze sterownikami do karty graficznej może być nie tak :slight_smile: Proponował bym zaktualizować :wink:

Bogdan zrobilem tak jak mowiles czyli “niech system windows wybierze optymalne ustawienia.” ale ta opcje mialem juz wczesniej wlaczaona chce ustawic raodzielczosc 1680x1050

karta graficzna to AMD 760G ( monitor domyslny VGA ) . Watpie zeby miala to byc aktualizacja gdyz mialem juz ten problem i samo sie naprawilo . PRosze o dalsza POMOC

Nie ma takiej karty graficznej.

To jest chipset ze zintegrowaną kartą, w Twoim przypadku powinna być widoczna karta ATI Radeon HD 3000.

U siebie mam podane ATI Radeon HD 3300 Graphics a chipset to AMD 790GX

Skoro jedziesz na domyślnych sterownikach VGA to możesz pomarzyć aby to się utrzymało po restarcie - system sam zmniejsza bo nie może wyrobić przy takiej rozdzielczości - do tego chipset pewnie też nie ma odpowiednich sterowników i pracuje na “ćwierć gwizdka”

Nie “samo” tylko pewnie zostały dociągnięte sterowniki z Windows Update

Zainstaluj komplet sterowników do płyty głównej, zawierają one też sterowniki do karty graficznej.

PS. Podaj symbol płyty głównej.

Moje odpowiedzi nie beda najlepszej jakosci ale staram sie jak moge .

1.Sciagnalem program Speccy by uzyskac te dane

Producent ASUSTeK Computer INC.

Model M4A78LT-M LX (AM3)

Dostawca Chipsetu AMD

Model Chipsetu 780G

Rewizja Chipsetu 00

Dostawca mostka południowego AMD

Model mostka południowego SB700

Rewizja mostka południowego 00

Temperatura systemu 41 °C

  1. Wchodzac w Grafike widnieje mi Monitor

Nazwa

Monitor domyślny na AMD 760G

Nie wiem co jeszcze mam podac Karta graficzna ATI HD3000 ( wyczytalem z kary gwarancyjnej ) wszedzie gdzie ppatrzalem na komputerze pisalo AMD 760G

Jezeli moglbm prosic to o jakis link do sterownikow bo ja jestem troche zielony w tych sprawach . Z gory dziekuje

Sterownik do zintegrowanej karty graficznej http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/vga/AMD_VGA_V871000_XPVISTAWIN7.zip

Jak wyżej wspomniano to jest Chipset.

Falcon89 zainstalowalem progrma z plyty bo mialem jak kupowalem kompa bylo to jakis sierpien 2 lata temu i dizisaj ponownie z plyty zainstalowalem by sprawdzic