Samochód w zimie

Jak dbacie o samochód zimą?? Nakładacie na przednie szyby jakieś maty aby nie robić sobie rys podczas usuwania szronu z szyb??

Ja tam staram się korzystać z samochodu i za bardzo nie przejmować. Jak jest możliwość, to wyjść wcześniej i zaczekać na odmrożenie szyb - i tak po skrobaniu najczęściej trzeba zaczekać na odparowanie, więc wychodzę sobie wcześniej z kawką…

Silikon na uszczelki, by nie przymarzały i mata na przednią szybę, bo najciężej się ją drapie.

Mówi się, że auto zimą trzeba dobrze wypastować, aby karoseria dobrze to zniosła.

Mam szyby plastiku i praktycznie zero blachy na nadwoziu więc takimi rzeczami raczej się nie przejmuję.

Nakładanie twardego wosku z raz w roku, reszta to myjka ręczna z woskiem. Uszczelki do natłuszczenia i tyle. Skrobaczki do szyby co roku dostaje nowe, więc raczej płaską (nową, niewyszczerbioną) powierzchnią nie porysuje szyby. Jak się spieszę, to buteleczka z letnią wodą na przednią szybę i jadę :slight_smile:

A konserwacja podwozia przed zimą? Ktoś praktykuje? :slight_smile: Oczyszczenie z rdzy + zabezpieczenie specjalnymi środkami?

Jasne. Jeśli chcesz coś dłużej pojeździć to dodatkowa konserwacja mile widziana. Sam właśnie zmieniłem auto i jak na razie nie ma kropki rdzy na podwoziu, są więc idealne warunki do zabezpieczenia antykorozyjnego. Rodzice w obu swoich autach również dodatkowo zlecili konserwacje podwozia + profile zamknięte.

konserwacja podwozia dobra rzecz. W moim poprzednim aucie miałem taką konserwację zrobioną. Ostatnio nie dałem sobie maty na szybę bo nie spodziewałem się przymrozku i musiałem walczyć ze skrobaczką. Sąsiad powiedział mi że ma jakąś powłokę nałożoną na szybę i o wiele szybciej się uporał z zamarzniętą szybą. Coś wspominał o jakieś hydrofizacji czy jakoś tak.

Niewidzialna wycieraczka zapewne. Nie aż taka dobre to rozwiązanie, bo pogarsza skuteczność wycieraczek, dlatego jeśli już nakładać taki preparat to na przednią szybę poza zakres pracy piór wycieraczek czy na boczne szyby.

Mercedes swego czasu testował tego typu specyfiki, które miałyby zastępować fizyczne wycieraczki, ale niska skuteczność powłok hydrofobowych przy niskich prędkościach zbyt mocno dawała się we znaki.